Час посадки озимого часнику потроху наступає городникам на п’яти. Хоча садити рослину у вересні рано, але варто підібрати для неї грядки та приготувати все потрібне. Потім ви можете виконувати посадку у вже приготований заздалегідь ґрунт.
На сьогодні сортів часнику дуже багато – близько 600. Втім, усі ці сорти дуже схожі між собою – і ззовні, і за агротехнікою. Єдина різниця, яку виділяють експерти й городники, – фіолетові сорти гостріші за звичайні.
Як садити озимий часник
Перше, на що важливо звернути увагу – розмір цибулини. Чим він більший, тим якіснішим вважають посівний матеріал. Правило картоплі, коли бульби відбирають середнього розміру, у випадку з часником зовсім не працює.
За словами експертів, для посадки потрібно відібрати виключно здорові та великі зубчики. Зверніть увагу на те, що цибулини повинні містити велику кількість зубчиків – не менш як п’ять, а ще краще шість. Такі цибулини будуть найкращим варіантом, адже чим більше зубців, тим смачнішим і більшим буде врожай. При правильному догляді з них виростуть ще більші цибулини.
Обираючи місце для посадки рослини, потрібно звернути увагу на те, що часник полюбляє добре освітлені ділянки, на яких багато сонця. Крім того, не потрібно садити рослину у низинні частини городу, де постійно накопичується вода під час дощів чи весняного танення снігу. Кращими попередниками для озимого часнику називають томати, огірки, капусту, кабачки та огірки, а також усі зелені культури.