Коли врожай помідорів у теплиці чи на відкритій ділянці зібрано, важливо правильно знезаразити ґрунт. Які засоби можна для цього використовувати? Про це пізніше, адже спочатку важливо прибрати з ділянки рослинні залишки. Якщо хвороб на помідорах помічено не було, то відправте їх одразу в компостну купу.
Як знезаразити ґрунт після помідорів
А тепер детальніше про обробку ґрунті після помідорів. Коли на початку осені температура вдень залишається високою, ви можете скористатись методом “духовки”. Важливо якомога сильніше нагріти ґрунт, використовуючи темну плівку. Чим гарячішою буде ділянка, тим краще пройде знезараження. Перед процедурою потрібно прокопати ґрунт на багнет лопати. Після – граблями розрівняйте його.
Після цього потрібно підготувати плівку. Для такої цілі підійде будь-яка – навіть найдешевша, тонка та навіть стара, але головне, аби вона була без дірок. Перед накриттям грядки матеріалом її потрібно рясно полити. Важливо не пропустити крок, адже земля має бути вологою. Зволожений ґрунт знезаражується набагато краще. Плівку розкладіть, а потім підіпріть з усіх сторін цеглою чи важкими дошками.
Завдяки такому способу ви можете позбутись не тільки від хвороб, але й від шкідників, які живуть глибоко під землею, але й від їхніх личинок. Метод підходить для всіх типів грядок, які звільнились після будь-якої культури. До слова після зняття плівки з городу важливо обов’язково пролити землю розчином Фітоспорину, аби корисні бактерії знову поселились на городі.