Коли саме варто проводити осіннє підживлення
Як стверджують експерти, найкращим часом для підгодівлі плодових дерев восени є середина жовтня. Однак все залежить від клімату регіону та поточних погодних умов. Основним орієнтиром для осіннього підживлення дерев є момент, коли більшість листя вже опало. Після цього можна починати вносити добрива.
Деякі садівники орієнтуються на період збору врожаю і часто підживлюють плодові дерева одразу після нього. Кущі смородини, малини, а також ранні сорти слив та аличі удобрюють із серпня до найперших заморозків. Тоді як пізні сорти груш та яблук потребують підживлення наприкінці вересня або в жовтні.
Схема правильного підживлення дерев восени
Правильне підживлення дерев восени передбачає внесення мінеральних калійно-фосфорних добрив під кожне дерево та кущ у саду. Важливо дотримуватися дозування, вказаного на упаковці добрив.
Однак існують деякі загальні особливості, котрі слід врахувати. Зокрема, на щільних важких суглинках зазвичай норму добрив варто зменшити на десять-двадцять відсотків від зазначених, тоді як на легких піщаних – збільшувати орієнтовно на двадцять відсотків, оскільки мікроелементи здатні вимиватися набагато швидше.
Для того, щоб визначити потрібну кількість гранульованих добрив, можна орієнтуватися на правило: одна-дві столові ложки на кожен квадратний метр площі під кроною.
Що стосується органічних добрив, то радять вносити тільки лише повністю перепрілу органіку в пристовбурні кола під час перекопування ґрунту, а після цього необхідно замульчувати за допомогою сіна чи інших матеріалів. Однак гній має полежати не менше трьох років перед внесенням його як добрива у ґрунт.
Молоді дерева потребують 3-4 відра, дорослі – 5-8, а плодові кущі – 1-2 відра. Важливо рівномірно розподілити добрива по ґрунту за допомогою граблів або інших інвентарів. Після осіннього підживлення необхідно розпушити або злегка перекопати ґрунт.