Перед кожним городником стоїть особливий виклика – виростити максимально можливий врожай на тій чи іншій ділянці. Досягти такої мети зовсім не важко, особливо маючи знання про те, як відновити ґрунт і допомогти йому повернути свою родючість.
Як відновити ґрунт в кінці сезону
Спори мікроорганізмів можуть довго знаходитись на поверхні ґрунту та можуть перебувати там у стані спокою. Втім, з роками шкідники, які можуть “спати” протягом 5 років, прокидаються та починають псувати ваш врожай. Саме тому знезараження ґрунту є необхідною процедурою.
Існують різні способи, які допомагають знезаразити теплицю. Так, наприклад, влітку потрібно її щільно закрити, аби сонце випалило всі мікроби та інфекції. У таких пекельних умовах бур’яни просто не можуть розвиватись, а збудники хвороб не витримують. Взимку, до слова, теплиці слід відкрити.
Що стосується відкритого ґрунту, то його потрібно засіяти сидератами – фацелія, біла гірчиця та інші. Культури доволі швидко ростуть, але їхня ціль – не дати вам врожай, а збагатити ґрунт корисними речовинами. Не слід садити поруч із хрестоцвітими чи бобовими рослинами сидерати тієї ж групи. Причина полягає в тому, що вони мають спільних шкідників і хвороби.
За словами експертів, ідеальним варіантом стане посів фацелії після цибулі. Коли сидерат буде скошуватись та закладатись у ґрунт, на його місце ви зможете ще й полуницю посадити. Якщо насіння сидератів для вас недоступне, то використовуйте сіно чи траву для мульчування.