Часник у процесі зберігання часто починає проростати, сохнути та гнити. Втім, існують способи, завдяки яким ви зможете зберігати овоч в умовах звичайної квартири та довго насолоджуватись його приємним смаком.
Як зберігати часник у квартирі
Експерти у сфері городництва зазначають, що можна скласти головки часнику в сітчастий мішок. У такому пакуванні плоди зможуть “дихати” свіжим повітрям та не гнити. Мішечки з часником покладіть в комору або ж у підвал, якщо є така можливість.
Можна залишити їх і просто в темному місці. До слова, сітчасті мішечки ви можете замінити полотняними. Втім, експерти радять не використовувати капронові мішки, адже в них часник може задихнутись і запліснявіти.
Крім того, зберігати часник можна ще й іншим способом. Для початку відберіть головки з м’якими стеблами, а потім заплетіть їх у щільні косиці. Аби плетіння було міцним, довжина стебла повинна бути від 20 сантиметрів. Зібрані коси зав’яжіть мотузкою та розвішайте на горищі або в місці, де сухо, світло, але немає прямого сонячного повітря. У квартирі підійде шафа, балкон чи комора.
Також можна послухати поради досвідчених городників. Експерти попереджають, що зберігання часнику цілими головками в теплому приміщенні і ще й у герметичній місткості – не найкраща ідея. Краще покласти чистий і висушений на вулиці часник на тацю чи в миску так, аби головки не торкались одна до одної. Рівень вологості має складати нижче як 75%, а температура має бути не більш як 15 градусів.