Бабине літо: визначення терміну
Бабине літо є неймовірно чудовою порою, оскільки це справжній шанс насолодитися теплом і сонцем літніх днів, навіть коли календар уже вказує на осінь.
Насправді ж нікому достеменно не відомо, чому ця пора отримала саме таку назву. Відтак існують різні версії: за однією з них, колись у вересні жінки завершували роботи на подвір’ї та в місті. Згідно з іншою версією, назва “бабине літо” походить від уявлення, що теплі осінні дні – це результат чаклунських дій відьом. А ниточки павутиння, які літають у повітрі, вважаються їхнім сивим волоссям.
У давнину люди думали, що бабине літо ділиться на молоде і старе. Молоде бабине літо, як вважалося, починалося 28 серпня та тривало до 11 вересня. Тоді як старе розпочиналося в другій половині вересня й інколи навіть на початку жовтня.
Однак синоптики зазначають, що такого терміну, як “бабине літо”, насправді ж офіційно не існує. Тому це всього тільки час, коли на вулиці панує неймовірно тепла та сонячна погода без будь-яких опадів. Отже, це лише народна назва, що зазвичай вживається в повсякденному житті для опису теплої погоди восени.
Коли очікувати бабине літо в Україні у 2024 році
Згідно з даними Українського гідрометеорологічного центру, вересень не порадує українців спекою. Очікується, що середня температура в цьому місяці коливатиметься від 13 до 17 градусів, а в Карпатах буде ще прохолодніше – від 9 до 15 градусів. Щодо опадів, їх кількість буде в межах 37–74 мм, а в Карпатах місцями навіть 77–108 мм, що в межах норми.
Синоптики вважають, що похолодання розпочнеться після 12 вересня, з дощами в західних областях, а з часом атмосферні фронти просуватимуться на схід.
Жовтень також очікується прохолодним: середня температура буде варіюватися від 9℃ тепла на Північному Сході до 15℃ на Півдні України. Тому варто скористатися теплими днями вересня, оскільки в жовтні їх буде небагато.
Листопад також не принесе значного потепління, і температура повітря лише на один градус перевищуватиме норму.