Надивилась ваших ютубів і замість врожаю отримала “гулькин ніс”: 5 порад з інтернету, які не працюють

Сьогодні ми розповімо про найшкідливіші поради для дачників, які ви можете знайти в Інтернеті. Дізнайтеся про які рекомендації слід забути назавжди.

І перша дуже невдала порада – це додавання курячого пір’я в лунки під час посадки рослин.

Вся справа в тому, що пір’ я не розкладається і з часом лишається в незмінному вигляді. Більше того, при закладанні в  ґрунт, рослини можуть отримувати шкідливі й токсичні речовини, які виділяються з пера під час його повільного розкладу.

Ще одна хибна порада — підгодовувати розсаду, яка витягнулася. Якщо рослина страждає через брак сонячного світла, жодні добрива не допоможуть. Щоб виправити ситуацію, потрібно забезпечити розсаду достатньою кількістю світла. Внесення азотних добрив не тільки не вирішить проблему, а й ще більше послабить і без того кволу рослину.

Розповсюдженою помилкою є використання перекису водню для боротьби із захворюваннями рослин. Багато хто радить змішувати перекис із біологічними препаратами, такими як “Байкал-ЕМ1” або “Фітоспорин”. Але перекис водню знищує корисні бактерії, які містяться в цих препаратах, оскільки вивільняє кисень. Крім того, перекис — дуже слабкий дезінфектор. У невеликих дозах, які зазвичай використовують для обприскування, він не здатен впоратися з інфекціями на рослинах.

Експерти назвали 5 популярних дачних порад, які не працюють
Експерти назвали 5 популярних дачних порад, які не працюють

Ще одне небезпечне твердження — вода з пральним порошком нібито може збільшити врожай через вміст у порошку фосфатів. Насправді це неправда. Розчин прального порошку є лужним, і його використання може швидко пошкодити коріння рослин і їхню зелену масу.

Такі експерименти раніше проводили з господарським милом, яке, будучи натуральним, не завдає значної шкоди рослинам. Проте пральний порошок містить агресивну хімію, яка неприйнятна для застосування на грядках.

Остання шкідлива порада — класти банан у лунку під час посадки. Хоча банан є органічним продуктом, його використання у ґрунті може викликати дисбаланс азоту, що призводить до вершинної гнилі у рослин. До того ж, залишки банана швидко привертають комах, таких як муха-горбатка, яка може знищити урожай.

Популярне

Подібні новини