Народні прикмети – невелика, проте значуща частина життя людей протягом багатьох років. Ми застосовуємо їх у повсякденному житті, щоб розтлумачити певні події, погодні умови, та будь-які речі, які супроводжують нас щодня. Іноді прикмети можуть застерегти нас від лиха, а іноді віщують щастя та успіх.
З давніх-давен існує думка, що в деякі дні грудня треба бути особливо обачливими, а саме на кухні – 11 грудня. За повір’ям, в цей день не можна готувати картопляне пюре. Приготування цієї страви може накликати на сім’ю фінансові труднощі. Пов’язують це, зокрема, з тим, що картоплю на пюре треба товкти. Цими діями ви ніби знищуєте позитивну енергію, яка несе успіх і благополуччя.
Прикмети, що забороняють приготування певних страв, мають глибоке коріння. Наприклад, у деяких культурах картопля асоціюється з бідністю через свою доступність і низьку вартість. Тому уникнення приготування картопляного пюре може бути символічним жестом, що має нагадувати про необхідність прагнути до кращого життя.
Деякі люди знаходять у таких прикметах сенс і впевненість, що їх дотримання допомагає уникати негативних ситуацій. Приготувати інший гарнір замість пюре – найлегший вихід із ситуації. Це ніяк не вплине на ваш смачний обід, чи вечерю, проте є імовірність, що це захистить ваш дім від негараздів і бідності. Тому, запам’ятайте – 11 грудня можна готувати все, окрім товченої картоплі.
Зрештою, найважливіше – це ваш настрій і ставлення до життя. Якщо ви вірите, що все буде добре – так воно і буде. Прислухайтесь до порад досвідчених людей, слухайте думку мудрих бабусь та дідусів, адже вони точно знають більше, бо за їхніми плечима багато років досвіду. Пам’ятайте, що ваше життя залежить від вас, і кожен день – це нова можливість для змін та покращення.