Виявляється, існує кілька цікавих методів застосування вати в побуті. Але перш ніж переходити до цих лайфхаків, пропонуємо розібратися, як насправді відбуваєтеся виробництво вати.
Виробництво вати
Основою виробництва вати є бавовняне волокно, яке збирають із коробочок бавовнику. Волокниста сировина доставляється у виробничі цехи, де її розщеплюють, прочісують і очищають від різних домішок. З бавовняної маси формують полотна фіксованої товщини, після чого їх намотують у рулони. Для отримання медичної вати оброблену бавовняну масу вибілюють і розпушують під дією лужних розчинів та тіосульфату натрію.
Щоб досягти стерильності, сировину висушують у жарових шафах. Стерильну вату використовують у операційній хірургії, лікуванні захворювань очей та для накладання на відкриті рани. При пакуванні полотна розрізають на стрічки певної ширини і намотують у стандартні рулони масою від 25 до 250 грамів. Нестерильні полотна відправляють у пакувальні цехи одразу після первинної обробки. Найчастіше з них виготовляють перев’язувальну продукцію для косметологічних і гігієнічних цілей – ватні кульки, диски, спонжі, тампони для догляду за шкірою.
4 несподівані лайфхаки із використанням вати в побуті
Відлякування гризунів
Щоб відлякати мишей, не обов’язково використовувати пастки. Просто змочіть вату у м’ятній ефірній олії та розкладіть її в місцях, де були помічені шкідники. Гризуни не переносять сильних запахів, тому навряд чи захочуть повернутися до такого приміщення.
Видалення плісняви
Позбутися плісняви на вікнах можна за допомогою вати, змоченої у відбілювачі. Закріпіть її на уражених ділянках і дочекайтеся результату.
Освіжувач повітря
Зробіть кульки з вати, просочіть їх будь-якою ефірною олією та покладіть у декоративну ємність. Такий простий трюк замінить дорогі ароматизатори.
Захист гумових рукавичок
Гумові рукавички часто рвуться на пальцях, але можна продовжити їх термін служби за допомогою вати. Наповніть кінчики рукавичок ватою та використовуйте їх як зазвичай.