З вікон не дує навіть у хуртовину: від протягів з щілини між вікном і підвіконням допоможе 1 простий трюк

Утеплення вікон — це просто та доступно. А іноді його взагалі можна провести безплатно! Дізнайтеся, як правильно утеплювати дерев'яні та пластикові вікна.

Зимова прохолода іноді підкрадається дуже несподівано. Стара дерев’яна рама поступово зношується, тому вітер свище крізь найменшу щілинку, а комунальні платежі ростуть, мов на дріжджах. Кожен власник житла хоч раз замислювався: як зробити оселю по-справжньому теплою? Звісно, можна просто замінити вікна. Але це дорого. А чи є щось дешеве та дієве?

Спершу треба зрозуміти причину протягів. Зазвичай холод проникає в будинки та квартири через щілини між віконною рамою та підвіконням. Навіть якщо зовні проблема й непомітна, дрібні щілини можуть пропускати холод. Дехто для заповнення щілин радить скористатися силіконовим чи акриловим герметиком. І цей дійсно ефективне рішення, але тільки якщо ви рідко відкриваєте вікна, бо відчищати герметики не дуже зручно. Зате вони заповнять все!

Якщо ж влітку вікна ви відкриваєте, то краще скористатися поролоновими чи каучуковими клейкими ущільнювачами. А якщо готові трішки заморочитися, то краще брати силіконовий ущільнювач. Для нього спершу треба зробити у віконній рамі спеціальний паз, куди потім вставляється стрічка-герметик. Вона дуже надійно ізолює вікно від холоду з вулиці.

Майстри розповіли, як швидко та ефективно утеплити вікна
Майстри розповіли, як швидко та ефективно утеплити вікна

А що робити, коли вікна у вас не дерев’яні, а пластикові, але протяги все одно присутні? У цьому випадку треба перевірити наявність декількох проблем. Якщо вікна ви встановили нещодавно, то переконайтеся, що монтаж виконаний правильно, а монтажний шов добре заповнений піною. Якщо є недоліки, то варто їх усунути.

У вікнах, які вже використовуються давно, можуть зношуватися гумові ущільнювачі. Якщо причина в цьому, то його варто замінити. Але якісний ущільнювач зношується довго. Тому найпоширенішою причиною протягів є неправильно відрегульована фурнітура. Багатьом людям невідомо, що у пластикових вікон є зимовий та літний режим.

Влітку менш щільне прилягання ущільнювача — це корисно, бо так забезпечується легке провітрювання приміщення. А ось взимку фурнітуру треба підтягувати, щоб не допускати протягів і не втрачати частину тепла. Вигляд фурнітури на вікнах різних виробників може трішки відрізнятися, але загальні принципи залишаються незмінними.

Майстри розповіли, як швидко та ефективно утеплити вікна
Майстри розповіли, як швидко та ефективно утеплити вікна

Популярне

Подібні новини