Всього один перевірений дідусевий трюк із взуттям, і ожеледиця перестане бути проблемою: падати не будете

Майже всі люблять зиму через новорічні свята, але мало кому вона подобається через холод та ожеледицю. Але якщо з морозом зробити нічого не вийде, то "приборкати" лід можливо.

Хоча останніми роками зима в Україні тепліша, ніж в нашому дитинстві, все ж морози нікуди не поділися. А через теплі дні й холодні ночі ймовірність ожеледиці зростає. Особливо часто вона з’являється одразу після опадів. Разом з нею зростають також шанси падіння. І добре, якщо ви просто підніметеся та підете далі по своїх справах. На жаль, нерідко такі падіння закінчуються пошкодженнями, і деколи дуже серйозними. Тому потрібно вміти запобігти подібним ситуаціям.

Найпростішим народним методом є наждачний папір. Приклеєний на підошву шматок грубої наждачки створює чудове зчеплення з льодом. Важливо використовувати водостійкий клей та обробляти всю поверхню підошви, а особливо ретельно — зони на п’ятах та носках.

Експерти розповіли, як міцно стояти на ногах в ожеледицю
Експерти розповіли, як міцно стояти на ногах в ожеледицю

Старий добрий спосіб із простими саморізами теж не втрачає актуальності. Але зауважимо, що він добре підходить тоді, коли у вас товста поліуретанова підошва! Кілька дрібних шурупів, вкручених у неї, перетворюють звичайні черевики на надійне зимове взуття. Головне правило — використовувати саморізи з широкою шляпкою для кращого її зчеплення з льодом.

Екстреним способом, який можна використати, коли ожеледиця застала вас на роботі чи в іншому місці, де немає ні наждачки з клеєм, ні шурупів з викруткою, є шнурівки від вашого ж взуття. Знімати їх не потрібно, просто замість зав’язування зверху зробіть це під підошвою. Для широких та міцних шнурівок це працює класно! Щоправда, вони зіпсуються.

Експерти розповіли, як міцно стояти на ногах в ожеледицю
Експерти розповіли, як міцно стояти на ногах в ожеледицю

Якщо не хочете експериментувати та прагнете отримати максимальний ефект, тоді радимо купити льодоступи. Найпростіші, яких для української не дуже суворої зими точно вистачить, обійдуться в 100-200 гривень. Якщо хочете щось більш довговічне та якісне, то доведеться витратити в 3-5 разів більше грошей. Але це все одно досить мало, та й прослужить не один сезон. А головна перевага — можливість швидко надягнути та зняти, коли це потрібно.

Популярне

Подібні новини