Засолювання сала в пряному розсолі: рецепт
Цей спосіб засолювання сала потребуватиме витримки протягом кількох днів. За цей час м’ясо зможе насититися ароматами спецій та добре просолитися. Маринувати можна як сало, так і підчеревок. Який вид обрати – залежить від вашого смаку.
Вам знадобляться такі інгредієнти:
- 1 кг сала;
- 6 ст. л. солі;
- 5-6 зубків часнику;
- 6 шт. лаврового листа;
- 4 шт. духмяного (гвоздикового) перцю;
- 1 л води.
Спосіб приготування:
Поставте воду закипати для приготування маринаду для засолювання сала в домашніх умовах. Смачний рецепт виходить з натуральними спеціями. Тому в списку інгредієнтів лише натуральні компоненти. За бажанням, додайте свої. Додайте у воду сіль, перемішайте. Дочекайтеся, щоб сіль повністю розчинилася, зніміть з вогню.
Наріжте сало на 2-3 порційні шматки або на такий розмір, щоб порції поміщалися в ємність, у якій плануєте маринувати. Ми пропонуємо солити сало в дволітрових банках. Рецепт також можна повторити з використанням лотків.
Очистіть часник, наріжте зубчики тонкими пластинами. Викладіть пластини на поверхню сала і по боках. Складіть шматочки в банку так, щоб вони прилягали один до одного.
Додайте лаврові листки між шматками, по боках. Засипте горошки перцю – рецепт, як засолити сало, майже готовий. Залишилося додати солону воду. До цього часу розсіл повинен охолонути. Якщо він досягне температури приблизно 30-40 градусів, залийте сало.
Прикрийте банку кришкою (не закривайте щільно). Якщо використовуєте миску, каструлю, потрібно придумати гніт. Це може бути тарілка, на якій стоятиме банка з водою. Залиште солитися на 2 доби в темному сухому місці приміщення.
Потім поставте банку в холодильник, але також не накривайте щільно кришкою. Залиште на 2-3 дні. Через 3 дні сало можна пробувати: наріжте тонкими шматочками, за бажанням посипте приправою до смаку. Залишок загорніть у фольгу та зберігайте в морозильній камері.