Класичний солоний шпик
Якщо ви не знаєте, як зробити солоний шпик відносно швидко та без особливих кулінарних навичок, спробуйте варіант простої засолки.
Інгредієнти:
- шматок товстого сала шириною щонайменше 8-10 см;
- сіль із розрахунку 100-150 г на 1 кг сала.
Спосіб приготування:
Промийте шматок сала під проточною водою, обсушіть і зробіть поперечні надрізи, не доходячи приблизно на 1-1,5 см до шкірки.
Рясно натріть шпик сіллю, викладіть у глибоку посудину на соляну подушку товщиною не менше 1 см і залиште на добу за кімнатної температури.
Через добу з сала вийде зайва волога – її потрібно злити, після чого пересипати шматок невеликою кількістю солі.
Загорніть сало в щільний харчовий папір і залиште в холодильнику на 2-3 дні. Перед вживанням зчистіть зайву сіль і наріжте тонкими шматочками.

Тим, хто любить класичний шпик з часником, можна додати його до цього рецепта. На 1 кг сала знадобиться 2-3 великих зубчики часнику, які потрібно нарізати невеликими шматочками. Після засолювання сала за кімнатної температури зробіть у ньому неглибокі надрізи ножем і вставте в кожен по шматочку часнику.
Шпик по-угорськи
Цей оригінальний спосіб приготування передбачає холодне копчення, але в домашніх умовах можна спростити процес, домігшись схожої щільності шляхом витримки в морозильній камері.
Інгредієнти:
- 1 кг сала;
- 200 г солі;
- 15 г червоного меленого перцю;
- 15 г чорного меленого перцю;
- 20 г паприки.
Спосіб приготування:
Промийте сало під проточною водою, ретельно обсушіть і наріжте порційними шматками довжиною до 15 см – так зручніше готувати.
Змішайте спеції та сіль, натріть отриманою сумішшю шматки сала. Загорніть кожен шматок у харчовий папір і покладіть у холодильник на три доби.
Дістаньте шпик, ще раз обваляйте його в суміші солі та спецій і знову покладіть у холодильник на три доби.
Щоб сало стало щільним і смачним, рекомендується витримати його 10-12 годин у морозильній камері, після чого закуску можна подавати до столу.