Як швидко зварити квасолю: три тонкощі
Два методи – і дві невеликі хитрості (точніше, тонкощі): щоб квасоля швидко варилася.
Тонкість №1. Про посуд. Варити краще в каструльці із товстими стінками. Вона підтримує довго високу температуру – це не завжди плюс. Але, вона дає можливість “томити” квасолю на малому вогні. Адже великий вогонь – це ворог швидкого приготування.
Тонкість №2. Про силу вогню. Варити важливо на малому вогні, щоб вода не “вирувала” сильно. При інтенсивному кипінні ми отримаємо ось що: згори квасолинки швидко стануть м’яким, розваряться. Зсередини – квасоля залишиться сирою. Це стосується приготування будь-яких овочів.
Тонкість №3. Рівень води. Вода повинна покривати квасолю, але не надто, не більше ніж на кілька сантиметрів. Багато води – 1:2 або більше, і ми отримаємо інтенсивне вирування, а не повільне приготування. Можливо, є інші нюанси. Квасоля, горох, кисла капуста та мариновані, квашені огірки швидше готуються, якщо їх трохи залити водою та практично томити на малому вогні. А якщо традиційно варити у великій кількості – процес буде тривалим.
Метод №1. Квасоля можна не замочувати на ніч. Хоча якщо замочувати, краще довести до кипіння, злити воду, потім знову довести, і залишити. Вранці квасоля буде збільшена вдвічі і майже готова: 10-15 хв – і все готова повністю (залежить від розміру). Але, щоб не замочувати і швидко варити, варто все ж таки довести до кипіння, дати прокипіти пару хвилин, злити воду. Залити холодною знову та варити далі. Це одна з умов швидкого приготування. Чому це працює? Можливо, з “першою водою”, з піною ми видаляємо речовини з поверхні насіння квасолі – невидиму оболонку, що зберігає її цілісність. А ще – перепад температур та охолодження: це теж сприяє швидкому розм’якшенню квасолі. Якщо не хочеться зливати воду повністю, варто хоча б позбутися пінки.
Метод №2. Холодна вода – і про температуру. При приготуванні спочатку покриваємо водою квасолю трохи – на пару сантиметрів. Періодично підливаємо холодну воду (половину або третину чашки). Дуже холодну – або кидаємо кубик льоду з холодильника. Навіщо це? Вода зупиняє кипіння – і в результаті квасоля вариться на вкрай малому вогні, що дозволяє їй швидко розм’якшитися зсередини. Знову ж таки, на малому вогні, при слабкому кипінні овочі (і наша квасоля) швидше стають саме зсередини м’які, зберігають цілісність зверху, не розварюються.