Живі загородження замість бордюрів — рішення, яке кардинально змінює вигляд саду. Замість нудних бетонних блоків, камінців чи пластику ваш сад прикрашатимуть яскраві квіти та пишна зелень. Це красиво та оригінально. А ще така ідея дозволяє постійно оновлювати вигляд своєї ділянки.
Самшит — справжня знахідка для живих загороджень. Ця рослина чудово тримає форму, залишається зеленою цілий рік та майже не потребує частої обрізки. Досить підрівняти кущики раз на сезон. До того ж самшит росте не надто швидко, тому ваш живий бордюр не почне займати забагато простору.
Алісум створює справжній килим із дрібних духмяних квіточок. Його можна посадити суцільними “бордюрами” вздовж доріжок або чергувати з іншими рослинами, якщо треба просто додати барв. Алісум починає квітнути навесні, а закінчує аж восени. Рослина невибаглива, але бажано, щоб вона отримувала достатньо світла, а ґрунт, на якому вона росте, не був важким. Іншого догляду їй не треба. Хіба що періодично доведеться прибирати засохлі суцвіття, об це важливо для продовження цвітіння.
Ялівець козацький ідеально підходить для створення низьких загороджень. Він стелиться по землі, утворюючи щільний зелений килим. Узимку не скидає хвою, чудово переносить і спеку, і морози. Поливати достатньо раз на тиждень. Але якщо літо буде спекотним чи посушливим, то варто поливати кожні 3-4 дні.
Петунія може здивувати тривалістю свого цвітіння. Якщо посадити її густо, то вона утворить пишну загорожу. Головне — не шкодувати добрив та регулярно поливати. Зате яскраві квіти радуватимуть око до самих морозів.
Гейхера приваблює різноманіттям відтінків листя. Бордові, фіолетові, лимонні та інші кольори дозволять вам створити “живу” веселку в саду. Рослина невибаглива, чудово зимує та з року в рік стає все пишнішою. Навесні достатньо прибрати підсохле листя, і гейхера знову порадує свіжою зеленню.
Такі живі загородження зроблять ваш сад значно красивішим. Багаторічники з року в рік стають все пишнішими. Однорічники, як петунія та алісум, чудово самосіються. Іноді навіть доводиться їх проріджувати зарості. З поливом теж все просто. Достатньо провести крапельний, щоб не турбуватися про зволоження ґрунту.