Багато городників і садівників не відмовляються від улюбленої справи навіть взимку. Особливо щасливими себе відчувають ті, хто залишив улюблені рослини рости на підвіконні у себе у квартирі чи в будинку. Втім, на жаль, часто ви можете зіткнутись із загрозою, що небезпечна не лише для ваших зелених улюбленців, але й для вас самих. Мова йде про плісняву.
Як бути, якщо на кімнатних рослинах пліснява
Вона може виникати у горщиках із рослинами, а вірніше – у ґрунті, де ростуть культури. Експерти розповіли, як боротись із проблемою, якщо вона таки виникла. За словами знавців, одна з основних причин появи плісняви у горщиках – висока вологість через частий полив, а також низька температура.
Загроза буде поширюватись на рослини у важкому та щільному ґрунті, а також у пластикових місткостях і горщиках без дренажних отворів. Крім того, небезпеку цвіль представляє для молодих саджанців. Аби врятувати свій город на підвіконні, потрібно зменшити частоту поливу. Якщо рослини стоять на прохолодному підвіконні, то для них потрібно обрати теплішу локацію.
Верхній шар ґрунт, який уражений пліснявою, потрібно замінити на свіжий. Не варто забувати про те, що городні культури можуть рости тільки у місткостях із дренажними отворами. Необхідно ретельно складати субстрат – він повинен бути легким і пухким. Бажано здійснити попереднє знезараження ґрунту за допомогою окропу про прожарювання в духовці. Також важливо оздоровити ґрунт за допомогою біопрепаратів.