Які рослини не можна підживлювати золою
Деревна зола – це чудове добриво, оскільки вона містить величезну кількість корисних мікроелементів, наприклад, таких як калій, фосфор, магній, кальцій та інші мікроелементи, необхідні рослинам для повноцінного розвитку. Чиста деревна зола здатна покращувати структуру ґрунту, роблячи його більш пухким і водопроникним. У результаті цього кореням стає легше отримувати більше кисню та вологи. Окрім того, зола допомагає відлякати деяких комах, вона дуже добре бореться зі слимаками і, на відміну від деяких синтетичних добрив, вважається екологічно чистим продуктом.
Однак, попри купу позитивних властивостей золи, підживлювати нею можна далеко не всі рослини. Зокрема, не варто використовувати золу як добриво для таких городніх культур, як кавуни, редиска та щавель. Ці рослини обожнюють кислий ґрунт, і застосування золи може їм досить серйозно нашкодити. Також підгодівля золою може зашкодити:
- Азаліям та рододендронам. Такі рослини віддають перевагу кислим ґрунтам, а зола може збільшити pH, роблячи ґрунт більш лужним і заважаючи їхньому нормальному розвитку;
- Камеліям. Як і азалії, камелії вимагають кислих ґрунтів;
- Гортензіям (лише синім сортам). Якщо ви прагнете зберегти синій колір гортензії, варто уникати золи, адже вона підвищує pH і здатна змінити колір на рожевий;
- Картоплі. Надмірна кількість золи в ґрунті може сприяти розвитку парші картоплі через зниження кислотності.
Основні причини, через які ці рослини не рекомендується підживлювати золою, здебільшого пов’язані зі зміною кислотно-лужного балансу ґрунту. У складі золи міститься кальцій та інші мінерали, які підлужують ґрунт, що не підходить для рослин, які віддають перевагу кислому середовищу. Якщо ви все ж хочете використовувати золу в саду, городники радять провести тестування ґрунту, щоб переконатися, що це не зашкодить городнім культурам.