Свекруха наочно пояснила, в чому різниця — 4 ключових відмінності ярого та озимого часнику: вони важливі

Часник — невибаглива культура. І на кухні йому завжди знайдеться місце. Але для якого саме виду краще це місце знаходити: ярого чи озимого? Ми вирішили досконало розібратися у питанні.

Часник є однією з найпопулярніших культур на українських городах. Та попри це багато господарів досі плутаються в його різновидах. Інші ж городники сперечаються про переваги озимого та ярого часнику, намагаючись визначити, який з них кращий для вирощування. Насправді кожен різновид має власні особливості, тож варто розібратися в них детальніше.

На перший погляд, озимий часник виглядає більш презентабельно, бо його зубки розташовані по колу, утворюючи правильну форму. В ярому вони розкидані як заманеться, утворюючи щось подібне до спіралі. Проте така це зовсім не впливає на якість часнику.

Городники пояснили різницю між яровим та озимим часником
Городники пояснили різницю між яровим та озимим часником

Але якщо вигляд цікавить не всіх, то маса — один з найважливіших показників. І тут ярий часник явно пасе задніх. Головки озимого можуть сягати ваги аж 300 грамів! У ярого все в 3-10 разів скромніше. Так, саме така розбіжність між головками може бути в рамках одного врожаю.

Смак в обох різновидів також помітно відрізняється. Ярий часник не надто гострий, але з характером. Озимий же доволі пекучий, тому сподобається тим, хто полюбляє цю пікантність. Втім, користі від обох видів однаково багато, бо в них містяться ті ж вітаміни та корисні речовини.

Городники пояснили різницю між яровим та озимим часником
Городники пояснили різницю між яровим та озимим часником

З термінами посадки все чітко: озимий садять під зиму, щоб він встиг як слід вкорінитися перед морозами. Ярий же чекає весняного тепла. Тут вже кожен городник сам вирішує, що йому зручніше — повозитися з посадкою восени чи відкласти все на весну. Хоча багато господарів не обирає, а саджає одразу обидва.

А ось в чому ярий часник — безумовний лідер, так це у зберіганні. Він може протриматися до наступного врожаю. Така витривалість робить його особливо цінним для тих, хто не любить часто бігати по магазинах. Озимий теж непогано зберігається, але явно поступається в цьому ярому.

Популярне

Подібні новини