Відсутність власного городу чи зима на вулиці — не привід для відмови від власних овочів. Вирощувати їх можна навіть у квартирі. Коли людина тільки починає цим займатися, то варто спробувати свої сили на огірках. Так, саме їх, а не зелень, зможе виростити вдома навіть абсолютний новачок.
Але іноді навіть ця невибаглива культура розчаровує дрібними плодами. Та не спішіть відмовлятися від хатнього городництва! Насправді у цієї проблеми є дуже просте, але на 100% дієве рішення. Воно працює абсолютно для всіх сортів. Проте деякі з них краще підходять для вирощування вдома.
Та до сортів перейдемо пізніше, а зараз розберемося, в чому ж причина кволого росту. А вона дуже проста: для формування плодів рослині треба багато поживних речовин. Коли ж вони всі йдуть в зелену масу, то на врожай у рослини сил просто не залишається. І тоді росте верхівка, а не огірки.
Власне, щоб це виправити, треба контролювати ріст огірка. Рішення очевидне та геніальне водночас: потрібно просто прищипнути верхівку. Для цього відріжте верхню частину стебла з 4-5 справжніми листками. Зробити це можна секатором, кухонними ножицями чи обережно відщипнути руками.
Після такої процедури рослина починає перерозподіляти поживні речовини. Замість того, щоб витрачати сили на ріст вгору, огірок направляє їх на формування плодів. Зав’язі починають активно збільшуватися в розмірах. Крім того, прищипування стимулює утворення бічних пагонів.
Що ж стосується сортів, то найкраще для цього підходять партенокарпічні компактні гібриди. В Україні сьогодні їх продається чимало. Але якщо ви хочете отримати гарантовано хороший результат, то звернуть увагу на Амур F1, Фонтіна F1 та Пучіні F1. Вони дозрівають всього за 30-40 днів і родять по 3-4 кг з кущика.