Знайшла записну книжку мами: завдяки 1 секрету часник не проростає місяцями — все вже давно придумано

Зібраний на грядці часник зможе пролежати аж до наступного врожаю. Не вірите? Спробуйте цей старий лайфхак і переконайтеся в його ефективності особисто.

Дуже часто, коли заходить мова про щось старе, його вважають недосконалим. Особливо господарчі секрети, якими користувалися ще наші бабусі. Ну що вони могли тоді знати? От сьогодні вже все дослідили, купу разів перевірили, тому точно знають, як краще. Але на практиці стає очевидно, що записи наших мам і бабусь, які зроблені не десь в смартфоні чи комп’ютері, а в пошарпаному зошиті, працюють краще. Наприклад, поради щодо зберігання овочів.

Про правила зберігання часнику українці дізналися дуже давно від кримських татар. У їхній кухні часник важливий, а тому його тривале зберігання — не забаганка, а необхідність. Метод, який вони придумали, настільки простий, що навіть може викликати сумніви у своїй дієвості. Але він дійсно працює, і завдяки йому часник зберігається до весни.

Господині пояснили, як зробити так, щоб часник не проростав під час зберігання
Господині пояснили, як зробити так, щоб часник не проростав під час зберігання

Найцікавішим є те, що для цього методу не потрібно ніякого складного обладнання чи купівлі якихось засобів. Все, що знадобиться, — вогонь. Тобто сірники, запальничка, свічка чи газова конфорка — це весь необхідний інвентар. Треба лише правильно підготувати часник, і тоді його бездоганне зберігання буде гарантовано.

Спочатку головки треба добре просушити після збирання. Без цього добре зберігатися вони не будуть! Після цього потрібно зняти верхній шар лушпиння. Зазвичай цього не роблять, а даремно. Але прибирайте тільки верхній шар, сама головна має бути захищеною наступними прошарками лушпиння. І після цього настає час старого методу!

Господині пояснили, як зробити так, щоб часник не проростав під час зберігання
Господині пояснили, як зробити так, щоб часник не проростав під час зберігання

Його суть полягає в тому, щоб пропалити верхній та нижній кінчики часнику. Спочатку беруться за нижню частину, де були корінці. Треба акуратно припалити усі часникові ниточки. Після цього аналогічна процедура проводиться з “хвостиком” зверху. Важливо не перестаратися: потрібно лише легке обвуглювання, а не серйозне обпалювання.

Оброблений часник потрібно скласти в мішечок та можна зберігати. Головне правило — уникати вологості. Якщо проігноруєте його, то вся підготовка буде даремною. А от в сухому місці часник легко зберігатиметься до нового врожаю. Причому його смак та властивості будуть майже такими, як у головок щойно з грядки.

Популярне

Подібні новини