Хотіла зробити краще, підгодовуючи квіти, а вийшло тільки гірше: коли домашні рослини не варто підживлювати

Як відомо, однією з важливих частин вирощування квітів є підживлення. Втім, як і у всьому, тут потрібна міра та розуміння, тому що є періоди, коли рослини краще залишити без добрив.

Ті, хто фундаментально займається квітникарством, знають, що основний принцип внесення добрив ґрунтується на активності рослини. Тобто у період вегетації. Коли квітка росте, набирає силу та випускає нові пагони, їй потрібні додаткові ресурси. Традиційно цей час припадає на весну та літо, але є й винятки. Наприклад, деякі рослини, такі як різдвяник або каланхое, активізуються взимку.

Квіти, у яких вегетаційна активність настає взимку

У такі моменти підживлення є необхідним, аби забезпечити їх енергією для розвитку. Однак бувають ситуації, коли краще утриматися від добрив. Ось кілька таких випадків.

Хвороба чи шкідники

Якщо ваша рослина виглядає пригніченою, має жовте листя, плями чи пошкодження, то додаткові добрива лише погіршать ситуацію. Тому спершу потрібно усунути проблему, вилікувати або очистити квітку від шкідників.

Перший місяць після пересадки

Коли домашні рослини не варто підживлювати

Річ у тому, що у свіжому ґрунті вже є необхідний запас поживних речовин. Підживлення в цей час може спричинити надлишок мінералів, а це лише зашкодить адаптації на новому місці.

Нові придбання з магазину

Протягом 2-3 місяців після покупки рослин у спеціалізованих точках продажу підживлення не потрібне, тому що у їхньому ґрунті вже є оптимальна кількість добрив, якої часто вистачає якраз на вказаний період.

Період бутонізації

Коли рослина формує бутони, не рекомендується використовувати азотні добрива. Надлишок азоту може перенаправити ресурси на зростання листя, а не на утворення квітів. А от від фосфорно-калійних добавок відмовлятись не потрібно.

Період спокою

З осені до весни, як ви знаєте, більшість рослин уповільнюють свій розвиток. Це означає, що у цей час добрива не лише зайві, а й можуть порушити їхній природний ритм.

Отже, підсумовуючи вищесказане, робимо висновки: рослини, як і люди, потребують індивідуального підходу. Спостерігайте за ними, враховуйте їхній стан і потреби. І пам’ятайте, що іноді відмова від підживлення є не лише доречною, а й необхідною.

Популярне

Подібні новини