Якщо змінити умови на деяких ділянках вашої землі, наприклад, зробити легкі канавки для правильного водовідведення на перезволоженому ґрунті або розкислити землю внесенням золи, то мох із газону зникне сам. У трав буде перевага тут зростати. Це безпечний і раціональний спосіб.
Що ж до саду, спершу розберімося: навіщо садівникові видаляти мох із дерев? Мох та лишайники на дереві сигналізують про те, що дереву не вистачає поживних речовин або воно хворіє. Однак мох не є причиною цих проблем.
Існує думка, що в моху накопичуються шкідливі комахи та хвороби. Але чи це дійсно так? Ви знали, що у природі набагато більше корисних бактерій, ніж шкідливих? Мох є притулком для багатьох корисних мікроорганізмів, зокрема триходерми та сінної палички. Ці мікроорганізми є конкурентами багатьом шкідливим грибкам.

Якщо ж на деяких поверхнях ви все-таки хочете видалити мох, лишайники або навіть плісняву, важливо зробити це без шкоди для здоров’я, землі та екосистеми того місця, де ви взаємодієте з природою.
Один із способів – побілка штамбів та основних скелетних гілок дерев пізньої осені. Це значно знижує ризик заселення стовбурів дерев лишайниками та мохами.
Інший варіант – обробка дерев розчином мила та соди, що повільніше змивається з поверхні. Цей метод підходить для осінньої обробки саду.
Пропорції для приготування розчину: 300–400 г соди та 30–50 г господарського мила на 10 л води. Тож неодмінно спробуйте скористатися нашими порадами та рекомендаціями, і результат точно вас приємно порадує і здивує. А ми щиро бажаємо вашому саду здоров’я та процвітання!