Замість хімії беру дві прості речі з кухні: мох і лишайники відстають від дерев, як старі шпалери зі стіни

Як боротися з мохом без шкоди для екосистеми? Дізнайтеся, як правильно доглядати за газоном і деревами, використовуючи природні та безпечні методи!

Якщо змінити умови на деяких ділянках вашої землі, наприклад, зробити легкі канавки для правильного водовідведення на перезволоженому ґрунті або розкислити землю внесенням золи, то мох із газону зникне сам. У трав буде перевага тут зростати. Це безпечний і раціональний спосіб.

Що ж до саду, спершу розберімося: навіщо садівникові видаляти мох із дерев? Мох та лишайники на дереві сигналізують про те, що дереву не вистачає поживних речовин або воно хворіє. Однак мох не є причиною цих проблем.

Існує думка, що в моху накопичуються шкідливі комахи та хвороби. Але чи це дійсно так? Ви знали, що у природі набагато більше корисних бактерій, ніж шкідливих? Мох є притулком для багатьох корисних мікроорганізмів, зокрема триходерми та сінної палички. Ці мікроорганізми є конкурентами багатьом шкідливим грибкам.

Експерти розповіли, як легко позбутися моху та плісняви з дерев
Мохи та лишайники на деревах та чагарниках

Якщо ж на деяких поверхнях ви все-таки хочете видалити мох, лишайники або навіть плісняву, важливо зробити це без шкоди для здоров’я, землі та екосистеми того місця, де ви взаємодієте з природою.

Один із способів – побілка штамбів та основних скелетних гілок дерев пізньої осені. Це значно знижує ризик заселення стовбурів дерев лишайниками та мохами.

Інший варіант – обробка дерев розчином мила та соди, що повільніше змивається з поверхні. Цей метод підходить для осінньої обробки саду.

Пропорції для приготування розчину: 300–400 г соди та 30–50 г господарського мила на 10 л води. Тож неодмінно спробуйте скористатися нашими порадами та рекомендаціями, і результат точно вас приємно порадує і здивує. А ми щиро бажаємо вашому саду здоров’я та процвітання!

Популярне

Подібні новини