Мабуть, нікому не треба говорити про переваги теплиці на городі. Але далеко не всі знають, що робити з ними не в сезон. Звісно, можна організувати обігрів та використовувати далі. А якщо його немає? Теплиці потрібно закрити та чекати нового сезону? Чи тримати двері відкритими? Розберімося в нюансах.
Здається, таке просте запитання, але від правильної відповіді залежить багато. Якщо протягом минулого сезону в теплиці були шкідники — білокрилка, кліщі чи інші неприємні “гості” — однозначно треба відчинити двері навстіж. Морозне повітря — найкращий помічник у боротьбі зі шкідниками.

Завдяки відкритим дверям холод знищить всі личинки та яйця, які могли заховатися в тріщинах, на рослинах чи конструкціях теплиці. Але тут є важливий нюанс — температура має бути дійсно низькою. Легкий мороз (від мінус 5°C та ближче до нуля) не завжди допоможе, потрібні справжні зимові температури.
На жаль, останніми роками вони трапляються не часто. В такому випадку підійдуть інші методи. Наприклад, гарно працюватимуть сірчані шашки, обробка ґрунту гарячою водою чи марганцівкою. Можна також придбати спеціальні засоби для дезінфекції та навіть частково замінити землю.

Якщо ви плануєте зберегти в теплиці якісь рослини, наприклад, прикопані хризантеми чи інші делікатні культури, тоді двері навпаки краще тримати закритими. Але й тут є свої хитрощі. Час від часу все одно треба провітрювати приміщення, щоб уникнути цвілі та застою повітря.
Взимку варто приділити особливу увагу стану теплиці. Це чудовий час для профілактичного огляду. Перевірте кожен куточок на наявність тріщин, пошкоджень плівки чи полікарбонату. Якщо є найменші пошкодження — краще одразу їх усунути. Інакше взимку вони можуть перетворитися на серйозну проблему. Та й навесні возитися з ними може бути ніколи, тому краще зробити все заздалегідь.