Шкірки від бульби викидала, а кума просвітила: достатньо висушити їх на радіаторі й отримати цінну сировину

Сучасне життя завжди спонукає людство шукати нові способи використання повсякденних ресурсів, перетворюючи звичайні відходи у справжні скарби для дому.

Серед цілого моря лайфхаків та корисних порад ця інформація привернула увагу своєю простотою та доступністю. Виявляється, навіть картопляні шкірки, які звично викидаються, можуть стати основою для натурального добрива як для кімнатних, так і для садових рослин.

Скарби з кухні

Ну звичайно ж, перший крок до створення такої цінної сировини – акуратне очищення картоплі. Замість того, щоб викидати шкірки, зберіть їх і дайте висохнути. Найзручнішим способом є розкласти їх на старому рушнику або газеті й залишити на радіаторі, де тепло сприятиме природному сушінню. Також зробити це можна швидше, розклавши на деці й відправивши його у духовку при низькій температурі.

Як зробити з картопляних шкірок добриво

Ці прості побутові процеси дозволяють зберегти усі корисні речовини, які згодом віддадуть свої властивості вашим рослинам.

Рецептура та застосування

Як з’ясувалось, отриманий сухий матеріал – це не просто побутовий відхід, а основа для виготовлення ефективного кондиціонера для рослин. Для приготування добрива необхідно взяти 100 грамів висушених шкірок і залити їх літром окропу. Після того дайте суміші настоятися до повного охолодження, щоб усі корисні речовини розчинилися у воді й таким чином перетворили її на природний поживний розчин.

Будьте впевнені, він ідеально підходить для більшості домашніх рослин, які не потребують кислого ґрунту. Його можна використовувати як кондиціонер для кімнатних рослин, регулярно підживлюючи їх один раз на місяць або навіть на два місяці. А от коли прийде теплий сезон – і для садових та городніх культур. Тоді радимо вносити цей еліксир кожні 2-3 тижні. Цей натуральний засіб допомагає покращити структуру ґрунту та стимулює здоровий ріст рослин, не завдаючи при цьому шкоди навколишньому середовищу. Найбільш сприятливо добриво впливає на аґрус, порічки та малину.

Популярне

Подібні новини