Як тільки відчуваю сирість у погребі, розсипаю по кутках ось це: через 24 години – ні конденсату, ні грибка

Вологе повітря у погребі - проблема, яка супроводжує господарів уже багато років. Грибок, що зʼявляється внаслідок підвищеної вологості, може зіпсувати продукти. Як цього уникнути, читайте нижче.

Щоб у погребі не було вологості, господарі готові робити все що завгодно, адже волога – прямий ворог запасів, які там зберігаються. Для безпечного збереження продуктів харчування важливо підтримувати правильний баланс температури, вологості і вентиляції. Розповідаємо про популярні методи боротьби із вогкістю, які вже довели свою ефективність.

Метод сухого куточка

Один із найбільш ефективних способів – це розставити по кутках погреба відра з тирсою чи наповнювачем для котячих лотків. Вартість цих засобів мінімальна, а користі ви отримаєте на всі 100%. Для досягнення максимального ефекту, можна розставити кілька відер з цими матеріалами по всьому погребу. Вони будуть “працювати” довго, протягом місяця-двох, проте з часом потрібно наповнювач оновлювати. А бонусом є те, що він ще й вбирає неприємні запахи, які часто зʼявляються у льосі.

Господарі розсекретили спосіб, який прибирає вогкість у погребі
Господарі розсекретили спосіб, який прибирає вогкість у погребі

Щоб позбутися грибка та цвілі господарі покривають стіни погреба шаром негашеного вапна. Воно вбирає вологу і створює середовище, яке перешкоджає розвитку шкідливих мікроорганізмів. Таким чином, вапно виступає як профілактичний засіб від грибків, які можуть пошкодити продукти, які ви зберігаєте в погребі.

Додаткові рекомендації

Важливо також звернути увагу на вентиляцію. Вентиляційні отвори повинні бути розташовані на протилежних стінах для створення природної циркуляції повітря. Це забезпечує правильний обмін повітря, що запобігає застою вологи та появі неприємного запаху.

Господарі розсекретили спосіб, який прибирає вогкість у погребі
Господарі розсекретили спосіб, який прибирає вогкість у погребі

Не менш важливо контролювати температуру, адже коливання температури можуть сприяти конденсації вологи на стінах. Для цього можна використати термометр для вимірювання температури, а також скористатися теплоізоляційними матеріалами для стін. Скористайтеся порадами від нашої редакції, щоб не мати проблем із зберіганням продуктів у льосі. Бажаємо успіхів!

Популярне

Подібні новини