Просто уявіть, що огірки на вашій грядці ростуть настільки великими, що сусіди плутають їх із “гібридними” кавунами. А городникам, які використовують наступну корисну пораду, й уявляти цього не потрібно. Такий метод століттями використовували народи Північної Америки. Вони закладали в ґрунт риб’ячі голови просто під час посадки кукурудзи.
Як виростити великі огірки
Сучасні науковці підтверджують: лайфхак буде ефективним й у випадку з огірками. Риба, яка розкладається, має здатність насичувати ґрунт фосфором, азотом і калієм. Це тріо компонентів необхідне для активного росту овочів. Огірки, вирощені в компанії з рибними відходами містять у своєму складі на чверть більше поживних речовин, ніж овочі, які удобрювали хімікатами.

Морська риба – оселедець чи, наприклад, скумбрія – багаті на омега-кислоти, які стимулюють розвиток кореневої системи. Мікроорганізми, що переробляють рибу, допомагають створити у ґрунту симбіотичне середовище, це є пробіотиком для рослин. Втім, важливо пам’ятати про нюанс – річкова риба менш ефективна через низький вміст йоду.

- Вам потрібно взяти голови та хвості від солоного оселедця, адже свіжа риба приваблюватиме кішок.
- Заморозьте рибу на 48 годин, аби позбутись від паразитів, які можуть в ній жити.
- При посадці огірків на грядці покладіть у кожну лунку по 1-2 голові на глибину 20 сантиметрів.
Врожай дозріє на 2 тижні раніше, а м’якота огірків стане такою хрумкою, ніби ви їсте мариновані плоди. Що стосується шкідників, то експерти радять використовувати мелений червоний перець. Присипте ним рибу, а тільки потім покладіть у лунку. Так ви зможете захистити огірки від капустянки та великої кількості інших шкідників.

Важливо пам’ятати про ще одне небезпеку такого методу – надлишок азоту. Якщо листя огірків на кущах різко стало темно-зеленим і скрученим, то потрібно полити грядку настоєм деревної золи. На 10 літрів води додайте 1 склянку.