Грошове дерево, або товстянка, є однією з найбільш невибагливих рослин, яка чудово підходить навіть для початківців. Вона відмінно переносить посуху і не вимагає частого поливу. Але щоб ця рослина стала справді розкішною і сильною, їй знадобляться додаткові поживні речовини. Зокрема, існує простий та дієвий спосіб зробити ваше грошове дерево значно міцнішим. Мова йде про застосування спеціального настою для поливу.
Простий рецепт настою для товстянки
Щоб приготувати ефективний настій для грошового дерева, вам знадобиться кілька доступних компонентів. Для цього необхідно взяти 2 склянки води та додати в неї кілька крапель натурального меду чи цукру. Цей розчин не лише допоможе збагатити ґрунт корисними речовинами, а й покращить ріст рослини, зміцнюючи її кореневу систему.
Поливати рослину отриманим настоєм квітникарі рекомендують один раз на 14 днів. При цьому дуже важливо дотримуватись міри, щоб не перенаситити ґрунт поживними речовинами. Зловживання настоєм може призвести до того, що рослина почне “захлинатися” від надлишку поживних речовин, що також може негативно вплинути на її ріст.

Рекомендації з поливу грошового дерева в лютому
- 1 тиждень лютого (1-7 лютого). Важливе зауваження: варто уникати застою води в піддоні.
- 2 тиждень лютого (8-14 лютого). Якщо повітря в приміщенні сухе (через опалення), рекомендується обприскати листя водою.
- 3 тиждень лютого (15-21 лютого). Слід переконатися, що верхній шар ґрунту повністю висох перед поливом.
- 4 тиждень лютого (22-28 лютого).
Додаткові поради для догляду за грошовим деревом
Окрім настою для поливу, існує ще декілька простих правил, які дозволять вашій товстянці рости здоровою та значно швидше:
Правильне освітлення. Грошове дерево обожнює світло, проте прямі сонячні промені можуть пошкоджувати його листя. Найкраще розташувати рослину в приміщенні з розсіяним світлом.
Помірний полив. Хоча грошове дерево не вимагає частого поливу, важливо стежити, щоб земля в горщику не пересихала. Рекомендується поливати рослину, коли верхній шар ґрунту починає підсихати.
Підживлення. Регулярне внесення підживлення допоможе рослині рости швидше. Найкраще користуватися натуральними добривами, наприклад такими, як розчин гумату калію.