Гортензія ледь “ласти не склеїла” взимку, та я знаю, як її повернути до життя: таємний трюк куми-квітникарки

Якщо все зробити правильно, навіть після суворої зими гортензія швидко відновиться. Вже скоро ви побачите, як рослина випускає нові листочки, а трохи згодом потішить вас пишним цвітінням.

Після холодної зими гортензія може виглядати слабкою та безнадійною, а все через неправильні умови зимування. Але це ще не привід опускати руки – рослина здатна відновитися, якщо правильно та вчасно їй допомогти. Головне – знати кілька важливих “прийомів”, які повернуть рослині силу та неймовірну красу.

Перш за все, рослину потрібно рясно полити. Навесні гортензія активно прокидається і потребує багато води. Оптимальна кількість – 15 літрів на тиждень для одного куща. Щоб додатково стимулювати відновлення, можна додати у воду слабкий розчин марганцівки – це захистить рослину від хвороб і допоможе корінню швидше ожити.

Квітникарі розповіли, як легко відновити слабку гортензію після зимування
Квітникарі розповіли, як легко відновити слабку гортензію після зимування

Наступний крок – внесення добрив. Але тут важливо дотримуватися правил: спочатку полив, потім підживлення. Весною гортензії потрібен азот для нарощування зеленої маси, калій для міцного імунітету та фосфор для розвитку коренів. Комплексні добрива, що містять ці елементи, допоможуть рослині швидше відновитися після зимового стресу.

Щоб коріння отримувало більше кисню, потрібно добре розпушити землю навколо куща. Але робити це слід обережно, на розрихлюючи надто глибоко, щоб не пошкодити корінці. Доступ повітря до кореневої системи сприятиме швидкому зростанню нових пагонів і зміцненню рослини.

Важливий етап, без якого не обійдеться відновлення – обрізка. Вона допомагає позбутися сухих та підмерзлих гілок і стимулює появу молодих пагонів. Деревоподібні гортензії обрізають після досягнення ними 5-6 років, а крупнолисті, пильчасті та колючі – вже після трьох-чотирьох років.

Квітникарі розповіли, як легко відновити слабку гортензію після зимування
Квітникарі розповіли, як легко відновити слабку гортензію після зимування

Відмерлі гілки видаляють повністю, а здорові молоді вкорочують приблизно на 20 см. Омолоджуючу обрізку таких сортів проводять раз на три-пʼять років, коли починається набухання бруньок. Тож користуйтеся порадами досвідчених квітникарів, і ваша гортензія знов порадує вас буйнім цвітінням!

Популярне

Подібні новини