Сусідка сміялася з мого методу, але квасоля стоїть як з грядки: зробила це – і жоден шкідник не страшний

Зернівка, або брухус, уражає квасолю ще на етапі дозрівання в городі, а не під час зберігання. Окрім неї, існує ще багато шкідників, які псують боби.

Деякі господарі вважають, що достатньо перебрати квасолю та використати ті боби, які не мають отворів. Однак це неправильний підхід. Якщо з’явилися отвори, значить, у квасолі вже є личинки або ж вони встигли перетворитися на жучків.

Активний розвиток личинок починається при температурі +10…12 °C. Вони дозрівають за 35 днів або трохи довше, якщо температура зберігання прохолодна. Якщо отвори поки що не з’явилися, личинки все одно можуть бути всередині, і виявити їх можна лише, розрізавши квасолину. Саме тому уражений продукт краще не вживати.

Щоб уникнути зараження, важливо правильно збирати та зберігати врожай. Перші сухі стручки квасолі з’являються наприкінці червня – на початку липня, і їх необхідно одразу зривати. Другий збір врожаю припадає на вересень. Важливо не залишати стручки довго висіти на кущах. Одразу після збору потрібно вилущити квасолю та оглянути її – боби мають бути гладенькими та рівномірними.

Мити квасолю перед зберіганням не потрібно. Якщо її небагато, найкраще помістити її в морозильну камеру, де вона добре збережеться. Якщо ж урожай великий, використовують термічну обробку. Квасолю викладають тонким шаром на деко та поміщають у духовку. Є два варіанти: нагріти духовку до 50 °C і прогрівати боби 60 хвилин або ж розігріти її до 180 °C і витримати квасолю 5–6 хвилин.

Експерти розповіли, як правильно зберігати квасолю
Експерти розповіли, як правильно зберігати квасолю

Перевірити готовність можна руками – боби повинні бути гарячими. Перший спосіб довший, але зберігає білий колір квасолі. При другому вона набуває бежевого відтінку, який зникає під час варіння. Після обробки потрібно дати квасолі повністю охолонути. Охолоджені боби пересипають у літрові або півлітрові банки та закочують металевими кришками. Ту квасолю, яку планують використовувати найближчим часом, можна зберігати під пластиковими кришками.

Якщо квасоля куплена в магазині, її потрібно уважно перебрати, оглянувши з обох боків. Далі боби слід замочити в холодній солоній воді – хороші залишаться на дні, а ті, що спливли, краще викинути. Після цього квасолю просушують і зберігають у морозилці або прожарюють у духовці.

Окрім того, що пошкоджені боби не придатні до вживання, вони можуть містити продукти життєдіяльності комах, що здатні викликати отруєння або алергію. Дотримуйтеся цих порад, щоб уберегти свій урожай!

Популярне

Подібні новини