Поки одна частина квітникарів зляться на постійні примхи фіалок, інші знають, як перетворити скромні кімнатні квітки на потужні кущі з бутонами. Метод дуже простий, але про нього знають далеко не всі. Успіх починається з вибору горщика для рослини – він має бути втричі меншим за розетку листя. Тіснота стимулює процеси росту й цвітіння. Пряме сонячне проміння замініть розсіяним світлом, наприклад, фітолампою.
Як змусити фіалку цвісти
Поливати фіалку потрібно рідко, але тільки тоді, коли ґрунт просохне на третину. Раз на пів року листя потрібно купати під теплим душем, аби змити пил з ворсистої поверхні. Головним секретом є лаврове листя, яке потрібно закопати біля коріння. Два ароматні листочки будуть виділяти кислоти, які працюватимуть, як природний стимулятор. Вони пробуджують сплячі бруньку, що змушує фіалку випускати бутони хвилями.

Додатковий козир – це цедра цитрусових плодів. Висушену шкірку лимона чи апельсина потрібно перемолоти в порошок. Чайна ложка такої добавки допоможе наситити ґрунт калієм і фосфором. Крім того, мікроелементи у складі добрива можуть зміцнити квітконоси, збільшити розмір суцвіть. Важливо не перестаратись із підкормкою – надлишок цедри закислює ґрунт, а лаврове листя може спричинити опік кореневої системи.

Якщо додати всього в розумній кількості, то фіалка відповість на турботу миттєво. Вже через місяць кущ покриється квітками. Ключове правило полягає в стабільності. Різкі переміщення чи протяги, часті підживлення та неправильний полив збивають біоритми. Якщо ж дотримуватись постійних “ритуалів”, то фіалка почне цвісти так, що ви її просто не впізнаєте.