Бабуся з села поділилася секретом ідеальної землі для розсади: тепер мої сусіди просять розповісти рецепт

Часто саме від того, наскільки правильно підготовлений ґрунт для вирощування розсади, залежить майбутній урожай. Розповідаємо про ефективну хитрість, яке знезаразить землю.

Грамотна дезінфекція допомагає знищити хвороботворні бактерії, спори грибів, яйця та личинки комах. Найголовніше – вона дозволяє позбутися небезпечних нематод, які мешкають у ґрунті.

Ознаки ураження рослин нематодами проявляються у повільному проростанні сходів, частковій або значній загибелі розсади, поганому цвітінні, зниженні врожайності та, в деяких випадках, повній втраті врожаю. Під час живлення нематоди порушують цілісність кореневої системи, сприяючи проникненню в рослини патогенних грибів, бактерій та вірусів.

Один із найшвидших і найекономічніших способів знезараження ґрунту – обробка в мікрохвильовій печі. Для цього можна використовувати керамічний, скляний або пластиковий контейнер із кришкою, який підходить для мікрохвильовки. Важливо, щоб ґрунт був вологим, інакше він просто висохне і перетвориться на пил, а ефекту пропарювання не буде.

Експерти розповіли, як правильно знезаразити землю для розсади
Експерти розповіли, як правильно знезаразити землю для розсади

У підготовлену ємність потрібно насипати необхідну кількість ґрунту та добре зволожити його, проливши водою або обприскавши з розпилювача. Час обробки залежить від об’єму ґрунту, у середньому це 6–8 хвилин на 1 літр при максимальній потужності мікрохвильової печі. Якщо обробляти великий обсяг ґрунту, може з’явитися специфічний запах нагрітої землі. Щоб позбутися його, можна увімкнути витяжку або просто відкрити кватирку. Якщо проводити обробку невеликими партіями, ґрунт буде прогріватися швидше, а неприємний запах не встигне з’явитися.

Теплова обробка ефективно знищує шкідників та більшість хвороботворних мікроорганізмів, але разом із ними гине й корисна мікрофлора, необхідна для здорового росту рослин. Тому після знезараження ґрунт потрібно заселити корисними мікроорганізмами. Для цього його слід обробити препаратом “Фітоспорин-М” згідно з інструкцією.

Основу цього препарату складають природні бактеріальні культури, які ефективно борються з широким спектром грибкових та бактеріальних захворювань, таких як парша, в’янення, чорна ніжка, фітофтороз, пліснявіння насіння, кореневі гнилі, гниль сходів, борошниста роса та багато інших.

Дотримання правильної технології знезараження ґрунту допоможе захистити розсаду від небезпечних хвороб та шкідників, що в майбутньому позитивно позначиться на врожаї.

Популярне

Подібні новини