Боротьба з бур’янами іноді нагадує замкнене коло: вириваєш один, а на його місці з’являється два нових. Для того, щоб швидко та ефективно з усім розібратися, господарі часто купують спеціальні засоби. Так, це гарне рішення, коли поруч не росте нічого. Але якщо поблизу є квіти, городина чи інші рослини, то такими засобами краще не користуватися, оскільки в них часто є агресивні хімікати. І як тоді бути?
Можливо, ви здивуєтеся, але звичайний чайник з окропом працює майже так само ефективно, як і спеціалізовані засоби. Але вода справді має бути дуже гарячою, поливати треба одразу після закипання. Тоді вона не просто подіє на верхівку бур’янів, але й зачепить їхнє коріння. Воно пошкодиться, бур’ян далі не ростиме, а через деякий час просто засохне. Особливо ефективним буде такий метод між плиткою на подвір’ї.

Якщо ділянка у вас багато та бігати постійно туди-сюди з чайником бажання немає, тоді можна скористатися ще одним методом — обприскуванням оцтом. Якщо ще й додати лимонної кислоти, то засіб буде ще ефективнішим. Але на відміну від окропу він не діє на коріння. Тобто загине лише надземна частина бур’янів, та потім вони все ж відростуть. І в жодному разі не поливайте оцтом город, бо це зіпсує ґрунт!
Тобто окріп залишається найкращим рішенням залишається окріп. Тільки на грядках його варто застосовувати з обережністю. А щоб бур’янів було якомога менше, варто виривати їх до того, як вони відцвітуть та встигнуть розкинути своє насіння. Якщо ж бур’яни ростуть на газоні, то достатньо просто регулярно його підстригати. У результаті рослини витрачатимуть сили на відновлення, а не розмноження, і з часом порідкішають.

Також на городі чудово працює мульчування. Хоча воно не захищає від бур’янів на 100%, але суттєво зменшує їхню кількість. А ще мульча непогано захищає грядки від швидкого випаровування вологи влітку і промерзання ґрунту під час заморозків. Для неї підійдуть різни матеріали: від трави до хвойного опаду.