Чорнобривці — це не просто квіти, а справжні захисники на городі. Їхній аромат люди майже не відчувають. А навіть якщо й звертають на нього увагу, то він не стає проблемою. А от безліч шкідників терпіти не можуть цей запах. Причому вони його відчувають чудово, намагаючись триматися якомога далі. Завдяки цьому рослини, які ростуть поруч, отримують природний захист від шкідників.
Але чорнобривці корисні не лише своїм ароматом. Їхні корені — ще один потужний інструмент. Вони виділяють речовини, які непогано діють проти нематод та пригнічують патогенні грибки. Тобто городина отримує захист не тільки зверху, але й в ґрунті. Тож навколо рослин створюється оптимальний мікроклімат для прискореного та стабільного розвитку, що зрештою позитивно впливає на майбутній врожай.

Але важливо не саджати чорнобривці абияк. Це можна робити 2 способами: по периметру грядки чи між рядків. Щільність посадки залежить від сорту. Низькорослі необхідно висаджувати частіше, високорослі — рідше. Для більшості культур вистачить 1 чорнобривця на кожні 4-5 рослин. Занадто часто їх саджати не варто, бо тоді чорнобривці почнуть конкурувати з городиною за поживні речовини.
Важливо також забезпечити чорнобривцям правильний догляд. Їм потрібен полив принаймні раз на тиждень та хоча б 4-6 годин сонячного світла на добу. Але на грядках зазвичай є відповідні умови, тому вам точно не додасться зайвого клопоту. До речі, квіти чорнобривців можна засушувати для корисного чаю, а їхні стебла разом із суцвіттями, що відцвіли, після закінчення сезону можна кидати в компост.