Цибуля — одна з тих культур, з якою можуть впоратися навіть початківці. Але дійсно хороший результат ви отримаєте тільки коли розберетеся в усіх нюансах. І надзвичайно важливими є 2: якість ґрунту та достатнє підживлення. Земля має бути пушкою, з хорошим дренажем, інакше цибуля може почати гнити. Підгодувати її можна сумішшю деревного попелу та яєчної шкаралупи. Це добриво буде корисним на будь-якому етапі.
Попіл бажано просіяти, щоб в ньому не було нічого зайвого. Шкаралупу спершу треба гарно висушити, потім подрібнити до порошкоподібного стану. Це можна зробити кавомолкою. Але якщо її у вас немає, то звичайна товкачка та трішки зусиль дозволить отримати непоганий результат. Після цього треба змішати шкаралупу з попелом (1 до 1) та насипати в лунки під час посадки, робити рідке підживлення чи сипати зверху.

Користь від такого підживлення буде неймовірною. По-перше, дуже багато калію і фосфору, які допомагають цибулі формувати міцне коріння та великі головки. Шкаралупа ж наситить ґрунт кальцієм та покращить його структуру. Уже це підживлення покращить врожайність. Але краще комбінувати його з іншими варіантами.
Звісно ж, дуже корисним для цибулі буде компост. Його перевага в тому, що він віддає поживні речовини поступово, тож його варто додавати в ґрунт під час перекопування грядок. В компості є багато корисних компонентів, серед яких азот. Він відповідає за нарощування зелені. Але через це не потрібно додавати компост під час активного формування головок, бо інакше їхній ріст зупиниться або уповільниться.

Також досвідчені городники використовують трав’яні настої. Зберіть кропиву до цвітіння, залийте водою та залиште на тиждень настоюватися. Готовий настій процідіть та розведіть чистою водою 1:10. Таке добриво містить багато залізо, різні мікроелементи та все той же азот. Тому полив настоєм з кропиви доречний на початкових етапах, бо прискорить ріст пір’я та зміцнить імунітет рослин. А вже під час формування самих цибулин варто готувати настій з хвоща. Він багатий кремнієм та гарно захищає рослини від грибка.