5 ложок на 1 квадратний метр — це борошно творить чудеса на грядках: зекономила тисячі та замінила перегній

Мрієте про щедрий урожай на своєму городі? Тоді треба підживлювати рослини. Але для цього не обов'язково купувати якісь дорогі добрива. Є один народний метод, який працює навіть краще.

Є люди, які вважають городництво дорогим. Це ж треба купувати різні добрива, щоб рослини мали достатнє підживлення. І тільки досвідчені господарі в курсі, що того ж самого можна досягнути за копійки, якщо скористатися народними методами. Наприклад, сумішшю “водяних бліх” та гірчичних відходів. Так, це звучить дещо екзотично, але працює такий метод безвідмовно.

“Водяними блохами” називають дафній. По факту блохами вони не є, а просто переміщуються схожим чином. Це ракоподібні, які використовують для годування акваріумних рибок. Але оскільки в них є дуже багато різних мікроелементів, то й на городі дафнії знайдуть застосування. Калій, магній, фосфор — це неповний список того, що городина отримує від підгодівлі “водяними блохами”.

Аграрії розповіли, чим можна замінити перегній на грядках
Аграрії розповіли, чим можна замінити перегній на грядках

Власне, за дафніями можна сходити в зоомагазин. Якщо поруч його немає, то замовте онлайн. А де придбати гірчичну макуху? Майже на будь-якому ринку, де торгують зерном, або садовому магазині. Вона часто слугує кормом для тварин, тож якщо хтось із сусідів має велике господарство, то можете запитати у них. Макуха містить багато вітамінів, а ще відлякує шкідників.

Для приготування суміші треба взяти по 1 кг сухих дафній і гірчичної макухи та ретельно перемішати до однорідності. На 1 квадратний метр грядок потрібно лише 5 столових ложок такої суміші. Вносити її краще під час перекопування ґрунту, бо корисні речовини вони віддають поступово. Тобто рослини ви висаджуватимете в уже поживний ґрунт, але поступово його якість збільшуватиметься.

Аграрії розповіли, чим можна замінити перегній на грядках
Аграрії розповіли, чим можна замінити перегній на грядках

Цей метод особливо корисний на бідних ґрунтах — піщаних або глинистих. На відміну від перегною, суміш не потребує довготривалого компостування і працює відразу. До речі, якщо додати трохи деревного попелу та подрібненої шкаралупи, то ефект посилиться.

Популярне

Подібні новини