Сусідки ахають, коли бачать мою розсаду БЕЗ фітоламп: фольга і трюк з батареєю роблять рослини, як у теплиці

Ви коли-небудь вирощували розсаду вдома на звичайному підвіконні без додаткового підсвічування? Сьогодні ми поділимося з вами власним досвідом вирощування розсади простим і економним способом.

Не всі дачники та городники можуть дозволити собі дорогі й якісні лампи для підсвічування розсади. Проте гарне освітлення — одна з головних умов вирощування міцних і здорових рослин. Якщо немає можливості використовувати фітолампи, можна покращити освітлення за допомогою будівельної підкладки під лінолеум або звичайної харчової фольги. Цими матеріалами потрібно обклеїти віконні отвори, а навпроти вікна зробити шторку. Завдяки цьому рослини отримуватимуть більше природного світла й менше витягуватимуться.

Ще одне важливе правило для вирощування міцної розсади — це дотримання температурного режиму. Оптимальна температура вдень становить 18–22°C, а вночі її обов’язково слід знижувати до 16–17°C. Щоб зменшити температуру в кімнаті, де стоїть розсада, можна перекрити кран на батареї опалення або провітрювати приміщення. Під час провітрювання рослини загартовуються, звикають до вітру й стають більш стійкими до пересаджування у відкритий ґрунт. Легкий вітерець, що проникає через вікно, колихає стебла, стимулюючи виділення речовин, які зміцнюють листя та стебла. Завдяки цьому, коли настане час виносити розсаду для загартування на свіже повітря, вона не зазнає сильного стресу.

Не менш важливим є правильний і помірний полив. Надмірна волога призводить до закисання ґрунту, розвитку хвороб кореневої системи та появи гнилей. Частий полив сприяє витягуванню розсади, робить її ніжною та менш стійкою до посухи. З іншого боку, сильне пересихання земляного кома ускладнює доступ коренів до поживних речовин, що уповільнює ріст рослин. Поливати розсаду слід своєчасно, орієнтуючись на стан листя: якщо вони трохи зів’яли — час зволожити ґрунт. Найкраще поливати розсаду по краях стаканчиків, використовуючи відстояну воду температурою 20–25°C.

Експерти розповіли, як виростити розсаду без фітоламп
Експерти розповіли, як виростити розсаду без фітоламп

Протягом усього періоду вирощування дуже важливо сформувати у рослин потужну кореневу систему. Це можна зробити за допомогою підживлення на основі пекарських дріжджів, бурштинової кислоти або мінеральних і органічних добрив із високим вмістом фосфору.

Також ефективним способом зміцнення кореневої системи та стримування витягування розсади є підсипка ґрунту у стаканчики. Особливо це підходить для томатів, оскільки вони схильні до витягування. Найкраще висівати або пікірувати томати в прозорі високі стаканчики, спочатку насипаючи в них невелику кількість ґрунту. У міру росту розсади потрібно поступово додавати землю.

Коли настає час заповнювати стаканчик ґрунтом, спочатку слід обрізати сім’ядольні або перші справжні листочки, якщо вони знаходяться в глибині ємності. Проте цю процедуру краще виконати хоча б за кілька годин до підсипки землі, щоб зрізи встигли затягнутися та підсохнути. Це допоможе запобігти потраплянню інфекцій у рослину.

Популярне

Подібні новини