Чорнобривці виділяють особливі речовини – тіофени. Вони непомітні для людини, проте дуже небезпечні для колорадського жука та нематод. Нематоди – мікроскопічні черви, які можуть значно пошкодити коріння картоплі, через що бульби стають дрібними та кривими. Якщо посадити чорнобривці поруч, їхні корені “отруять” ґрунт для шкідників, але залишаться безпечними для рослин.
Є ще один бонус – захист від грибкових хвороб. Адже чорнобривці виділяють ще й фітонциди, які пригнічують патогени, що викликають фітофтороз і паршу. У результаті картопля рідше хворіє, а бульби зберігаються набагато довше. Здавалося б, прості квіточки, а скільки користі несуть картоплі!

Не варто думати, що можна хаотично посадити рослини, і вони будуть працювати на всі 100%. Важливо це зробити правильно: висадіть чорнобривці по периметру грядки, а не між рядками картоплі. Інакше вони створять зайву тінь, що може значно уповільнити ріст бульб.
До речі, ці квіти відлякують не тільки підземних, а й наземних шкідників. Колорадські жуки, медведки і навіть миші не люблять різкий аромат чорнобривців, тому обходять такі ділянки десятою дорогою. Деякі городники навіть розкладають зірвані квіти між рядами картоплі для підсилення ефекту.

Не забувайте й про додаткову користь – використовувати чорнобривці як сидерат. Після збору врожаю їх потрібно просто скосити і закопати у землю. Перегниваючи, вони насичують ґрунт ефірними оліями, які продовжують боротися зі шкідниками навіть взимку. Весною ж така ділянка готова до посадки без зайвої хімії!
Чому ж деякі городники не користуються таким лайфхаком? Бо багато хто вважає, що звичайна квітка не взмозі значно вплинути на якість картоплі. Але ті, хто спробував, збирають врожай відмінної якості та економлять на хімічних препаратах. Як то кажуть, усе геніальне – просте. Користуйтеся!