Як захистити вишню та черешню від грачів-ненажер: починай з квітня

Щойно ягоди починають достигати, на дерева злітаються "непрохані гості". Вони спритні, ненаситні та не залишають шансів на щедрий урожай. Однак існують перевірені способи вберегти вишню та черешню.

Як відлякати птахів від вишні або черешні?

У відлякуванні птахів добре зарекомендували себе різноманітні блискучі предмети. Наприклад, новорічний дощик, старі DVD-диски або фантики від цукерок – усе це ідеально підходить, щоб відганяти птахів. Гарним варіантом буде зібрати імпровізовану гірлянду й розвісити її на деревах. Але варто враховувати, що блиск може привабити сорок, які теж не проти поласувати ягодами.

Одним із найпростіших і найочевидніших методів відлякування птахів від вишні та черешні є використання їхнього природного страху перед незвичними звуками. Підходять будь-які підручні засоби, наприклад, целофанові пакети, бляшанки або дзвіночки. Під поривами вітру вони видають звуки, які змушують птахів відволіктися від трапези й залишити, на їхню думку, небезпечне місце.

За таким самим принципом працюють звукові відлякувачі, що імітують голоси хижаків, або навіть звичайний радіоприймач. Проте з часом пернаті можуть звикнути, тому садівники радять час від часу змінювати джерела звуків і їхнє місце розміщення.

Садівники розповіли, як відлякати птахів від вишні або черешні
Садівники розповіли, як відлякати птахів від вишні або черешні

Традиційне опудало також може захистити врожай, щоправда, ненадовго, адже птахи досить швидко звикають до дивного “мешканця” саду. Крім того, опудало необов’язково має виглядати як людина. У випадку з вишнею та черешнею добре працює “обманка” у вигляді хижого птаха. На диво, розміщена на гілці хутряна шапка, що нагадує котика, також є ефективним підходом.

До того ж є й інші нестандартні рішення, які допомагають багатьом садівникам зберегти врожай. Серед них – прив’язування гелієвих кульок до гілок. Найкраще себе показали кульки незвичної форми. Однак можна обмежитися й звичайною гелієвою кулькою, намалювавши на ній великі очі яскравим маркером.

Придбання покривних матеріалів має сенс, якщо у вас ростуть низькорослі сорти. Перевагу варто віддати нетканим матеріалам, оскільки дрозди та шпаки дістають ягоди крізь сітку з дрібними комірками. Важливо, щоб матеріал пропускав повітря, світло й вологу. На гілки високих дерев також можна накинути сітку, однак повністю накрити їх не вийде, та й витрати матеріалу будуть значними, тож такий варіант найбільш ефективний для низьких дерев.

Популярне

Подібні новини