2 грядки нагодують натовп рідні: ось що творить жменя “живої” тирси – кидаємо в лунки огірків і томатів

Якщо хочете отримати щедрий врожай огірків, помідорів та інших овочів, скористайтеся хитрістю досвідчених городників - додавайте в лунки тирсу. Яку саме - розповідаємо далі.

Всі, хто хоч раз вирощував огірки чи томати у відкритому ґрунті, знає що інколи навіть найкращі добрива та догляд не дають очікуваного результату. Рослини начебто здорові, а плоди завʼязуються погано, смак не той, та й врожай не такий рясний, як хотілося б. Виявляється, є простий спосіб покращити ситуацію, додаючи тирсу в лунки під час посадки.

Секрет у тому, що тирса має бути не проста, а заселена корисними грибами триходерми. Така добавка працює як природний активатор росту. Вона покращує структуру ґрунту, роблячи його пухким і захищає кореневу систему рослин від грибкових хвороб. Цю суміш можна використовувати й для інших культур, таких як перці, баклажани, морква, капуста, картопля та багато інших.

Агрономи розповіли, як застосувати тирсу при посадці овочевих культур
Агрономи розповіли, як застосувати тирсу при посадці овочевих культур

Щоб приготувати “живу” тирсу, потрібно взяти 1 л води, додати до нього 4 мл будь-якого рідкого комплексного добрива, 5 мл рідкого концентрату триходерми та стільки ж стимулятора коренеутворення. Отриманим розчином обприскуємо тирсу до помірної вологості – на 10 л тирси знадобиться приблизно 1 л рідини.

Далі просто закриваємо тирсу кришкою і залишаємо на два тижні при кімнатній температурі. За цей час вона насичується корисними грибами і стає справжнім джерелом живлення для майбутніх рослин.

Агрономи розповіли, як застосувати тирсу при посадці овочевих культур
Агрономи розповіли, як застосувати тирсу при посадці овочевих культур

Використовувати цю тирсу дуже просто – її додають безпосередньо в лунки перед висадкою розсади. Також можна рівномірно розподілити її по грядці та змішати з ґрунтом. Головне, щоб вона знаходилася у кореневій зоні рослин. Завдяки цьому культури отримають природний захист від кореневої гнилі і краще почнуть засвоювати поживні речовини.

Результат буде помітний уже в перші тижні після висадки. Рослини швидше йдуть у ріст, менше хворіють і не страждають від перепадів температури. Врожай виходить рясним, плоди – смачними, соковитими, без водянистої структури. Користуйтеся!

Популярне

Подібні новини