Дідусь шепнув про цей спосіб обробки саду від моніліозу – працює на ура! Встигніть обробити до 31 березня

Моніліоз може негативно вплинути на плодові дерева, тож важливо заздалегідь подбати про їхній захист. Зокрема, правильний догляд і профілактичні заходи допоможуть зберегти урожай у хорошому стані.

У цьому матеріалі досвідчені городники розповіли, як надійно захистити фруктовий сад від моніліозу.

Моніліоз є однією із найнебезпечніших хвороб для плодових дерев, яке може надзвичайно швидко знищити весь дорогоцінний урожай. Найголовніша причина моніліозу – гриби-патогени з роду Monilia.

До того ж, цю популярну хворобу садівники інколи також називають моніліальною плодовою гниллю та моніліальним опіком. Розпізнати її достатньо просто: починають засихати листя і гнити плоди.

Зазвичай зараження відбувається навесні, а пік розвитку хвороби припадає на період, коли температура сягає +24…28 градусів. Городники та садівники із багаторічним досвідом дуже добре знають про цю поширену проблему, адже ще ранньою весною здійснюють ефективну профілактику, яка допомагає надійно захистити фруктовий сад.

Зокрема, фахівці рекомендують ранньою весною провести обробку дерев за допомогою простого домашнього розчину на основі колоїдної селітри. Для цього вам знадобиться 30 грамів засобу, який потрібно розчинити в десяти літрах води.

Моніліоз у прольоті весь сезон: роблю це просте обприскування саду – ліниві дачники оцінять цей трюк
Моніліоз у прольоті весь сезон: роблю це просте обприскування саду – ліниві дачники оцінять цей трюк

Окрім того, у розчин також необхідно додати кілька столових ложок мильної стружки. Усе рекомендується дуже ретельно перемішати та обприскати дерева.

Однак, як стверджують досвідчені садівники, для профілактики моніліозу також важливо вчасно здійснювати правильну обрізку дерев, оскільки патогени добре розмножуються в густій кроні. До того ж слід видаляти уражені гілки та плоди.

Експерти наголошують, що окрім цього варто звертати увагу й на сорти, які стійкі до моніліозу. На щастя, таких на сьогодні існує достатньо велика кількість.

Таким чином, щоб ефективно захистити фруктовий сад від моніліозу, необхідно проводити профілактичну обробку дерев, правильно обрізати крону, видаляти уражені плоди та обирати стійкі до хвороби сорти.

Популярне

Подібні новини