Протягом зимового періоду, попри розповсюджений міф, за теплицею також потрібно доглядати. Експерти запевняють, що за відсутності потрібних умов, закрита ділянка може стати непридатною для вирощування в ній рослин. Вже у перший весняний місяць ви можете помітити позеленілий ґрунт у теплиці. У цьому немає нічого позитивного, але врятувати ситуацію можна доволі просто.
Як відновити зелений ґрунт у теплиці
Та затягувати з процедурою не варто, адже зовсім скоро потрібно буде займатись посадкою овочів, а для них ґрунт має бути ідеальним. Земля зазвичай починає зеленіти через надмірне зволоження, закислення ділянки або ж через те, що ґрунт має занадто щільну структуру. Найпопулярнішою все-таки є перша проблема – перезволоження землі, в результаті чого на поверхню “вилазить” мох.

Надмірне зволоження є основною причиною наступної проблеми – закислення ґрунту та погіршення структури. У результаті вам доводиться витрачати сили на порятунок ділянки. Коли на вулиці вже розтанув сніг, потрібно регулярно відкривати теплицю на провітрювання, особливо в сонячну погоду. Ґрунт перекопайте на багнет лопати, нехай він просихає. Через тиждень посипте на ділянці вапно, доломітове борошно або золу – для розкислення ґрунту.

Але зважайте, що вносити потрібно тільки один із перелічених вище продуктів – точно не все й одразу. Останнім кроком беріться до обробки ділянки. Полийте ґрунт розчином бордоської рідини у концентрації 1%. Також можна використовувати Фітоспорин. Препарати обов’язково потрібно чергувати, аби на ділянці не накопичувалось багато міді.