Як правило, дерева починають білити саме весною та осінню, щоб уберегти їх від різноманітних “непроханих гостей”, опіків від сонця або грибкових хвороб. Дачники розпочинають готуватися до цієї процедури завчасно, а досвідчені майстри своєї справи чудово розуміють, які дерева вимагають побілки, а які в жодному разі не варто зачіпати.
Річ у тім, що деякі з плодових та інших дерев можуть постраждати від цього. І хоча цей процес став звичним для багатьох, він не є універсальним, тому городники-початківці ризикують ненавмисно зашкодити рослинам.
Яким деревам не варто проводити побілку?
Найперші у цьому переліку – молоді дерева та саджанці. За словами експертів, тоненький стовбур та кора цих дерев надзвичайно ніжні й ще не повністю сформовані, тому вапно може зруйнувати їхню структуру та викликати хімічні опіки.
Окрім того, дерева з розколами та будь-якими іншими ушкодженнями не слід білити, адже вапно здатне проникати в глибину та завдавати руйнувань стовбуру.

Дерева, як-от сливи, вишні, черешні та абрикоси, теж не слід білити, адже їхня кора є надзвичайно чутливою, а ця процедура може спричинити появу тріщинок та відшарування.
Слабкі та хворі дерева не рекомендується білити, тому що це може тільки ускладнювати розвиток грибків або інфекцій. Якщо раптом ви помітили, що кора дерева втратила свій первісний колір чи на стовбурі з’явилися нарости, краще його не чіпати. Це може призвести до загибелі не лише врожаю, а й самого дерева.
Декоративні кущі та дерева взагалі не потрібно білити, адже для доглядання за ними існують особливі засоби та підживлення, якими користуються городники з багаторічним досвідом. До того ж дерева з гладкою корою не вимагають цієї процедури, оскільки вони надзвичайно чутливі. Вапно погано тримається на них, пересихає та тріскається.
Останніми у переліку є хвойні дерева. У їхньому стовбурі міститься смола, яка натуральним способом охороняє їх від “непроханих гостей”. Через це побілка в такому випадку не потрібна, оскільки вона може порушити природний водний баланс дерев.