Якщо запитаєте у городників про найбільш бридких шкідників, то серед лідерів по згадках точно будуть хрущі. Якщо точніше, то проблемою стають їхні личинки. Ви точно хоча б раз заходили їх в ґрунті: білі, схожі на гусениці. Це справжня катастрофа для коренеплодів і саджанців, бо личинки хрущів їх активно під’їдають. Якщо нічого не робити з такими шкідниками, то можна залишитися без значної частини врожаю.
А як з ними боротися? Купити якийсь засіб у садовому магазині? Звісно, це найпростіше, і недосвідчені городники обирають саме такий варіант. Але краще з ним не спішити, бо зайва хімія городу ніколи не приносила користі. Для того, щоб позбутися личинок хрущів, достатньо скористатися нашатирем. Так, дешевий аптечний засіб впорається не гірше, а то й краще, ніж професійні хімікати. Головне зробити все правильно.

Для приготування розчину нашатирю треба зовсім мало: всього 10 мл на 10 л води. Більше не треба, бо нашкодите і ґрунту, і рослинам, які вже там ростуть. Цією сумішшю потрібно поливати ґрунт навколо уражених рослин і поруч з коренями. Саме тому не варто перевищувати концентрацію, бо личинок хрущів ви хоч і відлякаєте, але разом з тим ризикуєте попалити коріння та порушити баланс азоту в землі.
До речі, про азот. Так, нашатир є його джерелом. Тобто на початку росту, коли рослина тільки нарощує зелень, це дуже добре. Але поливати цим засобом рослини варто зранку чи ввечері, коли ще немає прямих сонячних променів. В розчин для більшої ефективності можна додати 2-3 столові ложки рідкого мила. Обробку нашатирем варто проводити не частіше одного разу на 10-14 і тільки до початку цвітіння рослин.

Якщо на грядках ще нічого не росте, то для профілактики можна також полити ґрунт цим розчином. Ефективним також буде висаджування на грядках природних репелентів, як люцерна, конюшина, фацелія, бузина, гірчиця та гвоздика. Але якщо в ґрунті надто багато личинок, то не обійтися без професійних засобів.