200 г під дерево — і айва буде чистою як дзеркало, і великою як диня: більше ніяких хробаків

Айва — це королева осіннього саду. Її врожай збирають саме наприкінці жовтня. Але для того, щоб було що збирати, спершу потрібно гарно доглянути за деревом. І допоможе в цьому саме цей засіб.

Хочете, щоб плоди айви були великими та не поїденими хробаками? Для цього не обов’язково користуватися хімією, яка майже напевно вплине на якість та корисність врожаю. Досвідчені садівники давно знають ефективний народний засіб — звичайна деревна зола. Її можна використовувати кількома способами. Наприклад, просто розсипати тонким шаром навколо стовбура і трішки пригортати ґрунтом. Це буде не тільки підживлювати дерево, а ще й відлякуватиме деяких шкідників, серед яких слимаки та мурахи. Останні, до речі, шкідливі ще й тим, що переносять попелиць.

Але значно ефективнішим використанням золи стане приготування настою. Для цього потрібно взяти 200 г попелу і залити його 10 л гарячої води. Цей розчин необхідно настоювати 2-3 дні, періодично помішуючи. Після цього розчин проціджують та поливають прикореневу зону айви. Настій ефективніший, бо він швидше підживлює корені кальцієм та калієм. Саме ці мікроелементи дуже важливі для формування плодів. А якщо додати до розчину 50-100 г дрібно натертого господарського мила, яке працює, наче прилипач, то ним можна також обприскувати дерева.

Для обприскування важливо використовувати воду нейтральної температури. Мило й золу треба гарно розчинити, а сам настій — процідити через марлю або дрібне сито. Так ви відфільтруєте всі частинки, які можуть “закрити” листя, через що дереву буде важче “дихати”. Обприскувати дерево розчином варто лише в похмуру погоду чи ввечері, щоб уникнути опіків листя. Важливо також пам’ятати, що зола не замінює інші підживлення. Наприклад, на початку сезону айві потрібен азот. Для підживлення дерева регулярно можна використовувати компост або настій з нього.

Популярне

Подібні новини