Білі стовбури дерев мають ефектний вигляд, але побілка – не тільки естетична складова. Вона захищає дерева від сонячних опіків, перепадів температури та численних шкідників. Також побілка допомагає загоювати тріщини.
Як загоїти тріщини у дереві
Існує так багато готових сумішей для побілки дерев, але далеко не всі вони забезпечують захист. Деякі дешеві засоби можуть стати причиною погіршення стану дерев. Річ у тім, що підібрати правильний склад іноді непросто. Важливо пам’ятати, що рослини не здатні розповісти про свої проблеми, а наслідки неякісного розчину стануть помітними пізніше.

Для того, аби побілка і дійсно виконувала свою захисну функцію, найкраще готувати її самостійно. Основними компонентами, що використовують для приготування складу – це гашене вапно або крейда. Вапно дешевше, адже для приготування розчину з крейди знадобиться вдвічі більше матеріалу.
Аби побілка залишалась яскравою, не обсипалась та не змивалась дощами, садівники додають у суміш спеціальні закріплювачі. Одним із найдієвіших є желатин. Зазвичай використовують 200 грамів желатину на 10 літрів розчину. Це допоможе зміцнити готове покриття.

Також до складу часто додають молоко. Воно у поєднанні з водою у пропорції 1:3 значно покращує стійкість суміші. Якщо ж молоко занадто дороге, то в такому випадку краще замінити його на сироватку. Іншим корисним інгредієнтом у побілку стане пшеничне борошно. 500 грамів борошна на 5 літрів води допоможуть створити якісну та однорідну текстуру розчину.