Павутинний кліщ є малесеньким, однак дуже небезпечним шкідником, який може завдати великої шкоди більш ніж 200 видам рослин. Серед них – і огірки. Такий паразит здатний висмоктувати всі соки з рослин, забираючи не тільки рідину, а й важливі поживні речовини, зокрема хлорофіл. Наслідки такого нашестя можуть бути серйозними: рослина втрачає вологу, зневоднюється і, в результаті, гине.
Як виявити павутинного кліща?
Одна з найперших ознак того, що рослини атакував павутинний кліщ, – це наявність тонкої павутини на нижньому боці листя. Цей шкідник залишає після себе сліди, які виглядають як брудні плями. Якщо ретельно оглянути листя, можна побачити характерні пошкодження, що підтверджують наявність цього маленького створіння.
До того ж, павутинний кліщ, живлячись соками рослин, спричиняє пожовтіння та в’янення листя. Згодом уражені місця стають крихкими та осипаються. Тому важливо якнайшвидше помітити найперші ознаки шкідника, щоб уникнути його масового розповсюдження.

Як боротися з павутинним кліщем?
Якщо павутинного кліща було знайдено, потрібно негайно розпочати боротьбу з ним. Одним із найдієвіших способів є застосування акарицидів. Досвідчені садівники радять здійснювати дві-три обробки з інтервалом у 7 днів. Краще за все користуватися кількома типами акарицидів, щоб збільшити ефективність боротьби, адже цей шкідник швидко звикає до певних хімікатів.
Вологість – ключ до успіху
Окрім використання хімічних препаратів, важливо створити сприятливі умови для росту рослин. Павутинні кліщі полюбляють сухий клімат, тому підвищення частоти поливу огірків зробить рослини стійкішими до шкідника. Це зробить листя більш пружним і ускладнить паразиту проникнення в тканини рослини. Варто стежити, щоб ґрунт не пересихав, і систематично поливати огірки.
Запобіжні заходи
Якщо на рослині вже з’явилися ознаки зараження, рекомендується обережно позбутися всіх пошкоджених частин та спалити їх. Це дозволить уникнути подальшого поширення кліщів на інші рослини на вашій городній ділянці. При цьому слід переконатися, що заражене листя не потрапило в компост або на місце, де можуть розмножуватися нові паразити.