Посадила “гнома” на городі – кум аж рота відкрив: з 1 кущика зібрала 7 кг томатів, а сусіди просять розсаду

Серед городників все більшої популярності набувають томати серії Dwarf або Гноми. Вони приваблюють компактними розмірами, стійкістю до несприятливих умов та декоративним зовнішнім виглядом.

Їхня розсада відзначається міцністю, товстим стеблом і короткими міжвузлями. Попри невисокий ріст, рослини здатні давати високий урожай. Деякі сорти можуть вирощуватися навіть у горщиках або на балконах, що робить їх універсальними для різних умов.

На ринку представлений широкий вибір сортів томатів Гномів. Зокрема, сорт Десперадо належить до середньостиглих штамбових томатів, виростає до 70 см, формує серцеподібні малинові плоди вагою до 100 г. Його відзначають за врожайність і хороші смакові характеристики.

Серед популярних сортів варто виділити Сержант Пепер – середньостиглий томат із незвичайним фіолетово-рожевим забарвленням плодів і карамельним присмаком. Вважається транспортабельним і добре зберігається.

Ще один цікавий сорт – Японка. Він дає великі, до 300 г, серцеподібні плоди чудового солодкого смаку.

Експерти розповіли про популярні сорти томатів серії “гноми”

Серед популярних Гномів також варто звернути увагу на такі сорти:

Гном Вишня Мері – середньостиглий штамбовий томат, висотою до метра. Відзначається високою продуктивністю і тривалим плодоношенням до пізньої осені. Плоди круглі, вишнево-фіолетового кольору, вагою до 100 г, із солодким смаком і пряними нотками. Підходять для споживання у свіжому вигляді та для консервування.

Самоцвіт Фрейзера – ранній Гном із міцними кущами, які рясно вкривають яскраво-червоні плоди вагою 150–200 г. Томати м’ясисті, солодкі з легкою кислинкою, добре зберігаються та транспортуються.

Гном Серце Баді – середньостиглий компактний штамбовий томат, висотою до 50 см. Незважаючи на компактність, плоди можуть досягати 200 г, мають серцеподібну форму, щільну м’якоть, збалансований смак і мінімальну кількість насіння. Відзначається тривалим плодоношенням, не розтріскується від вологи, підходить для споживання у свіжому вигляді та для переробки.

Гном Плямисте Серце – ранній штамбовий сорт із серцеподібними червоними плодами, вкритими золотистими смужками, і витягнутим носиком. Вирізняється стійкістю до хвороб, добре переносить спеку та нестачу вологи. Плоди м’ясисті, насиченого солодкого смаку, вагою 100–300 г.

Гноми мають низку переваг. Більшість сортів не потребує пасинкування, відзначається компактним розміром і може рости в обмеженому просторі. Ці томати вже стали улюбленцями багатьох городників, тому заслуговують на увагу.

Популярне

Подібні новини