Більшість любителів кави просто викидають гущу після приготування улюбленого напою. Та дарма – вона може стати ефективним добривом для саду та городу. В ній міститься азот, калій і фосфор, а також безліч інших мікроелементів, які повільно живлять кореневу систему рослин. Та це ще не все. Кофеїн та органічні кислоти у складі кавової гущі можуть відлякувати слимаків, мурах та навіть котів.
Кавова гуща для квітів
Та без знань про те, як правильно використовувати кавову гущу, вона не принесе користі. Свіжа гуща може підвищувати кислотність ґрунту, а тому таке добриво не підійде для лохини, гортензії, адже вони віддають перевагу нейтральному за рівнем pH ґрунту. Для того, аби уникнути ризику, потрібно попередньо просити водою кавову гущу або ж взагалі компостувати її.

Ще однією перевагою такого добрива стане його здатність покращувати структуру ґрунту. Змішайте субстрат із залишками напою, аби зробити його рихлим і вологопроникним. Також кавова гуща здатна приваблювати дощових хробаків, що природним шляхом “провітрюють” ґрунт.
Якщо кавову гущу потрібно додати в ґрунт для розсади, то потрібно змішати її у невеликій кількості – не більш як 10% від загального об’єму. Це потрібно для стимулювання кореневої системи рослин. Не варто сипати гущу товстим шаром навколо рослин, аби кірка не перешкоджала проникненню води.

Набагато краще попередньо змішати кавову гущу з верхнім шаром ґрунту або ж мульчею. Якщо ви використовуєте залишки напою для компостування, то обов’язково перекладайте їх шарами сухого матеріалу – наприклад, листя чи соломи.