Найчастіше городники використовують лушпиння часнику (цибулеве також користується популярністю) під час посадки рослин. Якщо додати його в лунки перед висадкою розсади, можна суттєво зменшити ризик розвитку хвороб і нападів шкідників. Особливо добре на таке підживлення реагують томати та перець – вони швидше укорінюються і менше страждають від грибкових захворювань. Крім того, часник містить природні фітонциди, які створюють захисний барʼєр для рослин.
Не менш ефективним буде використання лушпиння як мульчі під ягідними кущами. Наприклад, смородина та аґрус часто потерпають від попелиці, павутинного кліща та інших дрібних шкідників. Якщо в період завʼязування ягід просто розкласти сухе лушпиння під кущами, це відлякає шкідливих комах і захистить рослини та майбутній врожай. Крім того, при розкладанні такий природний матеріал поступово збагачує ґрунт корисними мікроелементами.

Ще один корисний лайфхак – застосування часникового лушпиння для підживлення картоплі. Якщо додати його під час посадки в лунки, можна отримати більш здорові й великі бульби, яким точно позаздрять усі ваші сусіди. Таке натуральне підживлення допомагає картоплі краще рости, а також запобігає появі надокучливих дротяників та інших ґрунтових шкідників.
А якщо ви хочете отримати великі й солодкі помідори, варто спробувати спеціальний настій. Для цього 100 г лушпиння потрібно залити літром окропу і залишити до повного охолодження. Потім цим розчином потрібно полити томати під корінь. Така процедура на відмінно підживлює рослини, зміцнює їхній імунітет та допомагає протистояти різним хворобам.

Тож наступного разу, коли рука машинально потягнеться викинути залишки від головок часнику в смітник, згадайте поради кмітливих городників і застосуйте ці “відходи” з розумом. Ваші культури будуть вам вдячні за таку турботу!