Пересаджуючи розсаду у відкритий ґрунт, важливо пам’ятати – для рослини це сильний стрес. Аби допомогти молодим саджанцям швидко прижитись на новому місці, потрібно одразу ж вплинути на процес активного нарощення кореневої системи. Тільки так можна сподіватись на щедрий врожай.
Добриво для помідорів під час посадки
Дати помідорам достатню кількість живильних елементів на цілий сезон допоможе проста у приготуванні, але ефективна підживка. Вам достатньо покласти деякі добрива в кожну лунку, аби саджанцям було легше рости й розвиватись.
На кожну лунку вам знадобляться наступні інгредієнти:
- 2 столові ложки деревної золи;
- 1 жменя яєчної шкаралупи;
- 1 дрібка цибулевого лушпиння;
- 1 шматочок житнього хліба.

Яєчна шкаралупа допомагає збагатити ґрунт кальцієм і не дає розвиватись вершинній гнилизні. Цибулеве лушпиння містить у своєму складі природні фітонциди, захищає коріння від грибків і нематоди. А ось хліб, своєю чергою, здатний заманити на ділянку корисні бактерії. Але не варто додавати в лунку свіжий гній, аби не спалити тендітне коріння саджанців.

Але варто пам’ятати і про те, як правильно садити помідори. Для початку потрібно зробити глибоку лунку до 15-20 сантиметрів, а потім додати всі перераховані вище добрива та змішати з ґрунтом. Після цього в кожну лунку потрібно залити 1 літр теплої води.
Заглибте розсаду до перших листочків і присипте землею. Трішки ущільніть ґрунт і знову полийте водою. Замульчуйте посадки соломою, скошеною травою або торфом. У результаті ви отримаєте ідеальну лунку для помідорів, за яку саджанці віддячать щедрим врожаєм.